Niedzielne mecze oczami Mariana Maślanki

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę odbędą się spotkania w PGE Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Ich wyniki wytypował [tag=6275]Marian Maślanka[/tag].

PGE Ekstraliga

MRGARDEN GKM Grudziądz - KS Toruń

Ważny mecz dla obu ekip. GKM ma jednak trudną sytuację, bo musiałby wygrać też w Zielonej Górze, a to raczej niemożliwe. Torunianie jadą o play-offy, ale dziś nie będą mieć łatwo. W Grudziądzu mają być opady i to może pomóc gościom. Mecz będzie jednak zacięty. Typuję wynik 42:48.

MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław

Ciekawe spotkanie. Obie drużyny już raczej znają swoje miejsce w szeregu w tym sezonie. Walki jednak nie zabraknie. Gorzowianie na pewno powalczą o wygraną z bonusem. To zdanie będzie jednak bardzo trudne. Liderzy Sparty jadą znakomicie, a do tego dochodzi Maksym Drabik. W Gorzowie trafi jednak na godnych rywali - Zmarzlika i Cyfera. Stal wygra, ale pytaniem są rozmiary. Typuję wynik 51:39.

Unia Tarnów - PGE Stal Rzeszów

Brak Kildemanda robi różnicę. To duży plus dla tarnowian. Do tego dochodzi znajomość własnego toru. Rzeszowianie mają jednak atuty - Greg Hancock, Krystian Rempała czy Dawid Lampart powinni punktować, ale to będzie za mało. Typuję wynik 51:39. [ad=rectangle] Nice Polska Liga Żużlowa

Orzeł Łódź - MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia

W tym meczu niespodzianka jest możliwa. Orzeł ma jednak słabych juniorów i uważam, że to może okazać się kluczowe. Typuję wynik 43:47.

Polonia Bydgoszcz - Speedway Wanda Instal Kraków

Bydgoszczanie na swoim torze są zdecydowanym faworytem. Powinni odnieść kontrolowane zwycięstwo. Typuję wynik 55:35.

Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils

Start nie ma kim straszyć Lokomotivu. Goście powinni spokojnie wygrać. Typuję wynik 37:53.

Źródło artykułu: