KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tomasz Rempała najrówniejszy z Wilków

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Polskiej 2. Ligi Żużlowej KSM Krosno uda się na wyjazd do Rawicza. Obiekt Niedźwiadków nie jest torem, na którym często z powodzeniem startowali zawodnicy Wilków.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
W poprzednich latach w Rawiczu najczęściej jeździł Tomasz Rempała i prezentował dość równą formę. W zeszłym sezonie uzbierał na tym owalu 10 "oczek" i 3 bonusy, będąc jednym z liderów KSM. Teraz wraca do składu po dwóch meczach przerwy i choć sezon 2015 z pewnością nie układa się po jego myśli, to mając na uwadze jego dotychczasowe występy w Rawiczu, dwucyfrowa zdobycz punktowa jest w jego zasięgu. Warto przypomnieć, że jeszcze rok temu Rempała był najskuteczniejszym polskim żużlowcem na wyjazdach w II lidze.
Najlepszych wspomnień z Rawicza nie posiadają pozostali żużlowcy krośnieńskiej drużyny. Tomasz Chrzanowski jeździ tam rzadko, a jak już to zmiennym szczęściem. W poprzednich sezonach jedyny udany występ zanotował właśnie podczas meczu ligowego, kiedy reprezentował GTŻ Grudziądz. Jego drużyna odniosła wysokie zwycięstwo, a on w czterech wyścigach zdobył 7 punktów i 3 bonusy. Jeszcze rzadziej na obiekcie Niedźwiadków prezentował się Dawid Stachyra, który w ostatnich latach jeździł tam tylko raz, podczas meczu ligowego w 2013 roku. Wówczas jego Wybrzeże dość niespodziewanie przegrało, a on zdobył 6 "oczek" i bonus w pięciu startach.
KSM Krosno do Rawicza uda się w krajowym składzie KSM Krosno do Rawicza uda się w krajowym składzie
Słabe statystki posiadają również Mariusz Fierlej i Marcin Rempała. W ich przypadku przełamanie nastąpiło dopiero w zeszłym roku, kiedy "Filon" wywalczył 11 punktów, a "Cinek" 9 i 2 bonusy. Ogólna średnia obu zawodników na tym obiekcie jest jednak nadal słaba.

Wszystko wskazuje na to, że duet młodzieżowców tworzyć będą Dawid Matura i Przemysław Portas. Żaden z nich nie miał jeszcze okazji ścigać się na Stadionie im. Floriana Kapały.

Ligowa forma zawodników KSM Krosno na torze w Rawiczu (od 2009 roku):

Zawodnik Mecze Pkt. + bn Biegi Średnia Śr. wyjazd - 2015
1. Tomasz Chrzanowski 1 10 4 2,500 1,214
2. Dawid Stachyra 1 7 5 1,400 1,833
3. Mariusz Fierlej 3 22 16 1,375 1,400
4. Tomasz Rempała 7 73 38 1,921 1,500
5. Marcin Rempała 4 19 15 1,267 1,467
6. Przemysław Portas - - - - 0,636
7. Dawid Matura - - - - 1,000Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×