Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wielki sukces Bartosza Zmarzlika i obawy Stali Gorzów

[tag=21019]Bartosz Zmarzlik[/tag] będzie w sezonie 2016 stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. W polskim klubie zawodnika panuje radość, ale nie brakuje też obaw.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Bartosz Zmarzlik był najlepszy w Grand Prix Challenge, które odbyło się w minioną sobotę na torze w Rybniku. Jedną z pierwszych osób, które pospieszyły mu z gratulacjami był prezes MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów. - Być w tym wieku stałym uczestnikiem Grand Prix to wielka sprawa. Niewielu zawodnikom się to udaje - powiedział w rozmowie z naszym portalem Ireneusz Maciej Zmora. - Dla klubu to bardzo duże wydarzenie. To drugi wychowanek Stali Gorzów, który będzie startować w tej formulę. Pierwszym był Krzysztof Cegielski - dodał Zmora.

Sukces Zmarzlika powoduje w Gorzowie radość, ale wzbudza też poważne obawy. Działacze Stali mają nadzieję, że występy w żużlowej elicie nie odbiją się negatywnie na formie żużlowca w meczach ligowych. - Mamy świadomość, że to olbrzymie wyzwanie logistyczne i fizyczne. Są obawy, że to wszystko odbije się negatywnie na dyspozycji Bartka Zmarzlika w zawodach ligowych, które będą odbywać się dzień po Grand Prix. Tak jest przecież w przypadku wielu zawodników. Bartek jest na pewno bardzo dobrze zorganizowany pod względem logistycznym. Martwi nas jedynie to, czy nie będzie zmęczony jazdą w zawodach i czasami bardzo długimi podróżami. Poza tym, oczywistym jest fakt, że nasz zawodnik nie będzie już mógł brać udziału w niektórych treningach poprzedzających mecze ligowe. To wszystko może mieć wpływ na dyspozycję żużlowca - wyjaśnił Zmora.

Awans do Grand Prix na pewno nie będzie okolicznością, która wpłynie na większe zarobki Zmarzlika w Gorzowie. - Ciężko mi ocenić, jakie będą oczekiwania finansowe Bartka po tym sezonie. Wiem za to jedno. Zawodnicy często błędnie zakładają, że ich wartość rośnie, bo startują w Grand Prix. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Zdecydowanie milej widziani są żużlowcy na podobnym poziomie sportowym, którzy nie biorą udziału w tych rozgrywkach. Kluby żyją z zawodów ligowych. Nie należy jednak wyciągać z tego wniosków, że będziemy karać Bartka za awans do Grand Prix - podkreślił Zmora.

Gorzowianie na pewno porozmawiają ze Zmarzlikiem na temat jego kalendarza startów. W ocenie Stali muszą w nim nastąpić zmiany. - Taka rozmowa jest potrzebna. Bardzo kibicuję Bartkowi, żeby został najlepszym juniorem na świecie. W tej sytuacji rezygnacja z wszystkich imprez młodzieżowych w roku przyszłym wydaje mi się naturalna. Skoro gdzieś się wszystko osiągnęło, to należy skupić się na kolejnym kroku swojego rozwoju, czyli walce o mistrzostwo świata. Równie ważna jest też liga, bo z tego się przecież żyje - zakończył Zmora.

Czy występy w Grand Prix odbiją się negatywnie na formie Bartosza Zmarzlika w rozgrywkach ligowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (41)
 • PABL0 Zgłoś komentarz
  Logistyka [b]Grand Prix[/b] 'załatwiła' już niejednego żużlowca (m.in. [b]Kasprzak[/b] 2008, [b]Kołodziej[/b] 2011, [b]Vaculik[/b] 2013), gdy po rewelacyjnym sezonie na wielu frontach w
  Czytaj całość
  następnym jako pełnoprawni uczestnicy dołowali wszędzie. Uważam jednak, że nawet jeśli [b]Zmarzlik[/b] zapłaci frycowe debiutanckiego sezonu to doświadczenie, które zdobędzie - będzie bezcenne w jego dalszym rozwoju.
  • mat32 Zgłoś komentarz
   Bartek pokazał już w tym sezonie jak świetnie potrafi się regenerować w czasie długiej podróży, startując w zawodach dzień po dniu... po długiej , ale owocnej wyprawie do włoskiego
   Czytaj całość
   Lonigo, dzień później pewnie wywalczył tytuł MIMP... obawy prezia Zmory są niezrozumiałe... poza tym nikt nie zna gorzowskiego toru tak perfekcyjnie jak utalentowany junior, nawet tak świetni zawodnicy jak PUK czy Zagar... jeszcze jedno... Bartek jest wart każdych pieniędzy... budowanie zespołu bezwzględnie należy rozpocząć od bezapelacyjnie najlepszego zawodnika Stali mijającego sezonu... za świetne wyniki mile widziana powinna być również podwyżka biegopunktówki, w tak doskonale zorganizowanym klubie jak Stal taka nagroda dla zawodnika powinna być formalnością... Bartek dobrze zarabia również w Szwecji, gdzie jest jednym z najlepszych zawodników ligi...
   • Franka Zgłoś komentarz
    Uważam że bardzo źle wpłynie to na formę Bartka w lidze. Stal ma przykład najbliżej gdzie trzech zawodników startuje w GP a ledwo utrzymujà się w EE. Żużlowcy to obłudni hipokryci
    Czytaj całość
    którzy chcą od klubu wyciągnąć jak najwięcej kasy żeby włašnie inwestować w darmowe GP a po cichu olewać głównego płatnika i sponsora. Płakać się chce jak się obserwuje zawodników w niedzielnych zawodach jacy oni są zmęczeni po tygodniowej tułaczce po europie.oni nie jadà tylko śpią na tych motorach.historia się powtórzy bo Kasper wypada a lider drużyny Zmarzlik bobija do tego cyrku. Źle to widzę i raczej spadek z lidi.
    • Leo3h Zgłoś komentarz
     Da chłopak radę...bez obaw .
     • Jedi Zgłoś komentarz
      Odnośnie braku potencjalnych sesji treningowych przed meczami to obawy bezzasadne... Bartula zna wszystkie "kąty" na "Jancarzu" - wyjedzie na próbę toru i już będzie wszystko wiedział :)
      • lukim81 Zgłoś komentarz
       Na pewno to sukces Zmarzlika ale nie można także zapominać o Piotrze Pawlickim.
       • teknokiller Zgłoś komentarz
        Niby sę cieszą ale w każdym zdaniu na NIE!!! Zapłacą dodatkowy milyjonik to Bartuś poczeka na debiut w GP.Historia zna takie przypadki-przepadki.
        • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
         Gratulacje dla Bartka ,Jak pisałem było to w zasięgu tego zawodnika, Szanse swą wykorzystał i jest stałym uczestnikiem tego cyklu zmagań na torze
         • KACPER.U.L Zgłoś komentarz
          Oj,boli ten Bartek Gimbaze z miodem w uszach z klubu do naśladowania.Może kiedyś doczekamy się wychowanka spod senatorskiego pierścienia czy Torunia w GP.I zaczynając gdybać po
          Czytaj całość
          zielonogórsku,GDYBY Dudek nic nie brał,a wszyscy wiemy,że świadomie nic nie brał to byłby już w GP:)
          • daraz Zgłoś komentarz
           dobra Nawałki graą pzdr 6:0
           • wiedzącyspeed Zgłoś komentarz
            jezu pierwszy komentarz tomasa z którym się zgadzam ,święto
            • olsen Zgłoś komentarz
             zmarzlik w falubazie! ponoć chcą go wyciągnąć z gorzowa! sponsorem ma być kghim
             • daraz Zgłoś komentarz
              trele trele morele..... panie i panowie za rok FalubaZ bierze swoje a co????? ZŁOTO
              Zobacz więcej komentarzy (15)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×