Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W Tarnowie postawią na nowych juniorów

Patryk Rolnicki będzie przygotowywać się do nowego sezonu z myślą o występach w PGE Ekstralidze. Zawodnik ten wskoczy do składu tarnowskiej Unii w miejsce Ernesta Kozy, który przechodzi w wiek seniora.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

W Tarnowie nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja jak będzie wyglądać formacja młodzieżowca w kolejnym sezonie. Możliwe, że Jaskółki sprowadzą przynajmniej jednego zawodnika z zewnątrz - zwłaszcza, że z klubem łączony jest reprezentujący w minionym sezonie PGE Stal Rzeszów Krystian Rempała. Inny wariant zakłada postawienie juniorów szkolących się w Tarnowie. - Mamy kilka alternatyw i każdą z opcji bierzemy pod uwagę. Na tę chwilę nie chcę się na ten temat wypowiadać, bo rozmowy będą trwały. Na pewno coś zmienimy, ale jeszcze nie jest przesądzone w którą pójdziemy stronę - zaznaczył trener Paweł Baran.

Unia ma w odwodzie ma Damiana Dąbrowskiego i Arkadiusza Madeja, którzy mają przed sobą ostatni rok w roli młodzieżowca. Prócz tego do dyspozycji trenera są Eryk Budzyń (1996) i Patryk Rolnicki (1998). Zwłaszcza w ostatnim wymienionym zawodniku pokłada się spore nadzieje.

- Patryk był w tym sezonie rok po licencji, dlatego nie mówiliśmy mu: szykuj się na Ekstraligę. Teraz chcąc nie chcąc się to zmieni. W tym sezonie dostał szansę w licznych turniejach młodzieżowych i widać u niego progres. W okolicach sierpnia dopadła go co prawda zadyszka, ale to normalne, bo organizm młodego zawodnika ma prawo być zmęczony. Teraz, w końcówce znów spisuje się bardzo udanie i zamierza dobrym akcentem zakończyć ten sezon. Jeszcze będzie miał trochę okazji do jazdy - przyznał Paweł Baran.

W Tarnowie przyznają, że Rolnicki przepracuje solidnie zimę właśnie z myślą o PGE Ekstralidze. - Będziemy go pod każdym względem, zwłaszcza mentalnym przygotowywać go do podjęcia tego wyzwania. Myślę, że zarówno Patryk, jak i pozostali juniorzy mają stworzone u nas odpowiednie warunki, by dalej się rozwijać - zaznaczył tarnowski szkoleniowiec.

Patryk Rolnicki zadebiutował w Ekstralidze już w tym sezonie. Wystąpił on dwóch meczach, uzyskując w nich średnią biegopunktową 0,167.

Czy Patryk Rolnicki sprawdzi się w Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (27)
 • FAN SPEEDWAYA nr 1 Zgłoś komentarz
  Panie SADY...przypominamy..taczki cały czas na pana czekają.. I niech pan powie..ile ponownie Unia jest z kasą do tyłu? Ja wiem,że dużo. Kontrakty były małe ,kasa była..i tak nie
  Czytaj całość
  wystarczyło! Dlaczego? Pan się do prowadzenia klubu po prostu NIE NADAJE!!! Marny sprzedawczyku pamiątek klubowych na stadionie..(((
  • FAN SPEEDWAYA nr 1 Zgłoś komentarz
   ..nijaki Bath UT..gościu..ale z ciebie kij..((( śmiech:))) Woryna..zle spałeś? Masz zwidy..? Może zrezygnuj z dopalaczy..((( A tak na poważnie/Morda w kubeł.rozumiesz? Jesteś
   Czytaj całość
   zasmarkanym gnojkiem i zerem! Nooo.to pal gumę..(((znikaj..(((( PS. Klan Rempałów wniósł dużo dobrego w lata świetności Unii :) I chwała im za to:) Były błędy,jak to w sporcie bywa i słynny sprzedany mecz rzeszowskiej stali..(( a potem jazda np.Grześka w Rzeszowie ( w ramach "podziękowania"za sprzedany mecz)przypomnę ten mecz decydował kto spadnie z Ekstraligi..Przegraliśmy u siebie a wcześniej wygraliśmy w Rzeszowie na wyjezdzie..Cierniak,Kużdżał,Rempały..((to sprzedawczyki i totalne zera. - To już jednak TYLKO historia.. Młody Rempała to prawdziwy talent i jego miejsce jest w Unii Tarnów! Poza tym,nie ma ma u nas na dzień dzisiejszy juniorów ,którzy mogliby pokazać soc dobrego w przyszłym sezonie.Wszytko to typowe beztalencia na czele z Rolnickim,Madejem czy Dąbrowskim.Dlatego musimy poszukać juniorów poza Tarnowem.Budowanie zaplecza juniorskiego musimy zacząć od młodego Rempały! W tytule art,pisze:postawią na nowych juniorów..I dobrze! Nowych nie znaczy tych co byli,bo ci się nie nadają!!!
   • Byk Bodzioncy UT Zgłoś komentarz
    Nie po to Unia została odrempalona, żeby ją znowu zarempalić!
    • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
     Praca młodzieżą jest dobrą sprawą .Może natrafi się na jakiś talent ,Który może zaiskrzyć od 17 r życia , Madej ,Dąbrowski jadą ostatni sezon juniorki kolejny .Jak widzieliśmy w
     Czytaj całość
     tym sezonie oby dwaj się nie nadają do tej ligi. Wypożyczyć do niższych lig , Rolnicki w swojej grupie juniorów nie źle sobie radzi, porozmawiać z Borcuchem i Rempałą , oby dwaj zawodnicy mówili ze chętnie z jaskółką na plastronie by pojechali serce im bije do Tarnowa .Dobry junior dzisiaj jest to towar deficytowy ,Klub jak takiego zawodnika ma to raczej go tak szybko nie puści, Tak i seniorów co dobrze punktują takich się nie pozbywa żaden klub.
     • RECON_1 Zgłoś komentarz
      Bardzo dobrze,najwyzsza pora dac najmlodszum szanse bo sa bardziej rozwojowi niz te 20letnie konie a jesze moga sie wiecej nauczyc,Rempala mogl,byc w Tarnowie kims,ale skoro jego,serce noe,bije
      Czytaj całość
      dla klubu na torze ktorego od malego krecil kolka to niech sie szwenda po kraju,nawet jesli by dolaczyl do Jaskolek to bedzie zwyklym najemnikiem i tyle,a poki co niech sie dalej tula z tatusiem po kraju pytajac kto da wiecej.Stawianie na mlodych przypomina,sytuacje gdy na povzatku lat 90 dano tez szanse mlodym a oni w 94 sie pieknie za to odplacili...mm nadzieje ze teraz tez tak bedzie i z obu szkolek doczekamy sie nastepcow Koldiego.
      • Bath UT Zgłoś komentarz
       Jest szansa na Woryne w Tarnowie. Ma pomóc w kontrakcie G. Ślak. Rempaly nie będzie w Tarnowie na 100% i dobrze
       • Grzesiek Tarnów Zgłoś komentarz
        Ja tam wole Rolnickiego z Budzyniem czy Borczuchem niz Rempale. Mialem do niego mieszane odczucia, ale po ostatniej swojej wypowiedzi juz tych mieszanych odczuc nie mam . Nie dla Rempaly w
        Czytaj całość
        Tarnowie!!!
        • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
         Bardzo dobra decyzja aby postawić na Rolnickiego. Widać,że chłopak ma smykałkę do speedwaya i w rokuje duże nadzieje.
         • KSM Wanda FUN Zgłoś komentarz
          W Unii Tarnów wygląda super szkolenie:) Dwie szkółki działające, to wspaniała sprawa. Ten sezon rzeczywiście sie juniorzy nie popisali, ale zobaczycie że to kwestia czasu jak "wyfrunie"
          Czytaj całość
          z tej całej pracy z młodzieżą jakaś seria juniorów. Dajmy im czas , a Patryk Rolnicki myślę że może być za rok objawieniem:)
          • yes Zgłoś komentarz
           Juniorzy Unii Tarnów w meczach ekstraligi 2015: dom: 12 kwietnia Unia Tarnów-Stal Gorzów 50:40; Dąbrowski - 0 (u,0,0), Koza - 5 (2,3,0) 26 kwietnia Unia Leszno-Unia Tarnów 52:38; Koza - 1
           Czytaj całość
           (1,0,0,0), Dąbrowski - 0 (0,-,0) 17 maja GKM Grudziądz-Unia Tarnów 37:52; Koza - 4 (3,0,1), Madej - 1 (t,1,0) 24 maja Sparta Wrocław-Unia Tarnów 52:38; Koza - 2 (2,0,0), Madej - 0 (0,0,0) 31 maja Stal Rzeszów-Unia Tarnów 47:43; Koza - 1 (1,d,0), Madej - 0 (0,0,0) dom: 04 czerwca Unia Tarnów-KS Toruń 50:40; Madej - 1 (1,0,0,0), Koza - 12+1 (3,3,2*,3,1) 21 czerwca Stal Gorzów-Unia Tarnów 61:29; Koza - 1 (1,0,0,0), Dąbrowski - 0 (0,0,-) dom: 26 czerwca Unia Tarnów-Unia Leszno 43:47; Madej - 1+1 (1*,0,0) Koza - 2 (2,0,0) dom 19 lipca Unia Tarnów-GKM Grudziądz 55:35; Madej - 1 (0,0,1), Koza - 1 (1,w,w) 26 lipca Falubaz Zielona Góra-Unia Tarnów 43:47; Koza - 2+1 (1,1*,0), Rolnicki - 0 (0,0,0) dom: 06 sierpnia Unia Tarnów-Falubaz Zielona Góra 53:37; Madej - 0 (0,0,0), Koza - 3+1 (2,0,0,1*), dom: 09 sierpnia Unia Tarnów-Sparta Wrocław 47:43; Dąbrowski - 1+1 (1*,0,0), Koza - 6+1 (2,0,3,1*), dom: 16 sierpnia Unia Tarnów-Stal Rzeszów 48:42; Dąbrowski - 1 (1,0,0), Koza - 4 (2,0,0,2), 23 sierpnia KS Toruń-Unia Tarnów 45:45; Koza - 0 (0,w,0,0), Rolnicki - 1 (1,0,0) ----------------- półfinał: 10 września Sparta Wrocław-Unia Tarnów 54:36; Koza - 1 (1,0,0), Madej - 0 (0,0,0) półfinał, rewanż 13 września Unia Tarnów-Sparta Wrocław 50:40; Madej - 3 (2,1,0), Koza - 1+1 (1*,0,0) ------------------- o brąz : 20 września KS Toruń-Unia Tarnów 40:50; Koza - 1 (1,0,w), Madej - 2 (2,0,0) o brąz, rewanż: 27 września Unia Tarnów-KS Toruń 53:37; Madej - 1 (0,0,1), Koza - 3 (2,0,1). Może zrobiłem bez błędów?
           • patagonia49 Zgłoś komentarz
            Tarnów o Krystianie niech zapomni!
            • tomas68 Zgłoś komentarz
             Nic poza zakupami im nie pozostało hehe,tak się ma szkolenia fikcja.
             • HDZapora Zgłoś komentarz
              Jaskółki brać Rempałę i jechać:)))
              Zobacz więcej komentarzy (3)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×