Polonia Piła vs. Łączyńscy-Carbon Start Gniezno: pomeczowe Hop-Bęc

Z jedenastopunktową zaliczką Polonia Piła pojedzie na rewanż barażowego dwumeczu do Gniezna. W obu ekipach najlepiej spisali się Duńczycy - Rasmus Jensen i Bjarne Pedersen.

[bullet=hop.jpg] Hop:

Rehabilitacja Dolnego i Jensena

W finale PLŻ 2. w Gdańsku w barwach Polonii kompletnie zawiedli Patryk Dolny i Rasmus Jensen. Mimo tamtego niepowodzenia, obaj dostali szansę występu w kolejnym spotkaniu i wykorzystali ją w stu procentach. Dolny tylko raz stracił w meczu ze Startem punkt i z bonusami zdobył czternaście oczek. Cztery swoje biegi wygrał natomiast Rasmus Jensen, a wyścig, w którym wraz z Piotrem Świstem na dystansie uporał się z rywalami i z 5:1 dla Startu zrobiło się 4:2 dla Polonii, był z pewnością jednym z najlepszych w ostatnich latach przy Bydgoskiej.

Pełen skład Startu

Nie od dziś wiadomo, że sytuacja finansowa Łączyńscy-Carbon Startu Gniezno nie jest najlepsza, a mimo to na mecz barażowy goście przyjechali do Piły w swoim najmocniejszym zestawieniu. W szeregach pierwszoligowca nie zabrakło przede wszystkim Bjarne Pedersena, który jak na lidera przystało, uratował swojej drużynie przyzwoity wynik.

Wiara w awans nie maleje

Mimo porażki w finale, pilscy kibice nie odwrócili się od klubu i licznie przybyli na stadion. Na trybunach próżno było szukać miejsc siedzących, a wielu kibiców na stojąco oglądało zmagania swoich ulubieńców. Ponadto spora część publiczności aktywnie włączała się do dopingu, dzięki czemu przy Bydgoskiej ponownie można było poczuć atmosferę żużlowego święta.

  [bullet=bec.jpg] Bęc:

Niesportowe zachowanie Gomólskiego

Adrian Gomólski podczas spotkania w Pile zdecydowanie zbyt często używał nóg. Najpierw w parku maszyn kopnął menadżera gospodarzy - Tomasza Żentkowskiego, a następnie powtórzył to podczas walki na torze z Patrykiem Dolnym. Ponadto wiele kontrowersji wzbudziła sytuacja, gdy w biegu czternastym, widząc odjeżdżających na podwójnym prowadzeniu gospodarzy, upadł na pierwszym łuku. Po tej gonitwie został przez sędziego ukarany żółtą kartką.

Walka "na śmierć i życie"

Emocje towarzyszące spotkaniu były bardzo wysokie i ewidentnie udzieliły się także zawodnikom. Żużlowcy jechali nad wyraz ambitnie, co kilkukrotnie kończyło się groźnymi upadkami. Jak po meczu mówił trener Janusz Michaelis: - Obie strony jechały ostro i na granicy faulu, a może nawet ją przekraczały. Apeluję do zawodników obu stron o rozwagę, bo inaczej w rewanżu może dojść do tragedii. Powiedziałem im, że to nie są ich ostatnie zawody w karierze i muszą się wzajemnie szanować.

Komentarze (35)
avatar
TSK Polonia Piła
6.10.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Śmiem twierdzić gdyby zawodnicy z Gniezna specjalnie nie upadali.. gdy dla nas było 5:1 Piła wygrałaby nawet, 60:30. Złe sędziowanie . 
avatar
sympatyk żu-żla
5.10.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Sędzia powinien walczyć przejawami chamstwa na torze w parku maszyn przez kogo kolwiek popełniony a tym bardziej przez zawodnika powinna być czerwona kartka. 
avatar
KuCyk
5.10.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tak czerwona race też ktos z Piły wywalił na tor w 1 biegu pewnie to kibic z Piły był w mieszany w sektorówke Gości ;) Tego nikt nie pisze ! 
avatar
m-99
5.10.2015
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
mieliscie rozjechac pil,e i nie wyszlo...nadal bez wygranej w sezonie...po ch..j ta napinka ? bo sedzia bo kibice bo zupa byla za slona ? bo kartka bo list ? bo wyscie ruszyli a pila uciekala ? Czytaj całość
avatar
tomas68
5.10.2015
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Startowi nie wypada przegrywać z takimi słabeuszami.