W sobotę kolejny turniej dla Darcy'ego Warda

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Darcy Ward
/ Na zdjęciu: Darcy Ward
zdjęcie autora artykułu

W sobotę, 7 listopada, na torze w Gillman odbędzie się kolejny turniej, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Darcy'ego Warda. W zawodach udział wezmą między innymi Chris Holder i Troy Batchelor.

W tym artykule dowiesz się o:

Darcy Ward wciąż może liczyć na duże wsparcie środowiska żużlowego. Po tym jak podczas meczu w Zielonej Górze Australijczyk zanotował upadek i doznał koszmarnego urazu kręgosłupa, fani wciąż okazują mu wsparcie. W trakcie zawodów Grand Prix w Toruniu wszyscy zawodnicy wystartowali w replikach kevlarów Warda, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na jego leczenie. Wpłacane są również środki na specjalny fundusz.

To jednak nie koniec inicjatyw na rzecz kontuzjowanego Australijczyka. W sobotę w Gillman odbędzie się specjalny turniej, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie Warda. - Widzieliśmy wspaniałe wsparcie od zawodników i sponsorów, a teraz kibice będą mogli okazać swoje wsparcie dla Darcy'ego Warda. On otrzymuje najlepszą opiekę i leczenie w Anglii, ale do tego potrzebne są pokaźne środki finansowe i mam nadzieję, że uda nam się powiększyć fundusze potrzebne do tego - przyznał Dave Parker z miejscowego klubu.

Wcześniej podobne zawody rozegrane zostały w Poole czy Nepean. Organizatorzy turnieju w Gillman nie ukrywają, że chcieliby przyciągnąć na trybuny ponad 2 tysiące fanów. - Jest to czwarta na świecie taka impreza. Wcześniejsze odbyły się w Szwecji, Anglii oraz w Nepean w Nowej Południowej Walii. Chcielibyśmy, by na nasze zawody przyszło powyżej dwóch tysięcy widzów - powiedział Parker. Oprócz żużlowców, w Gillman pojawią się zawodnicy rywalizujący w sidecarach.

Lista uczestników turnieju w Gillman: Chris Holder Troy Batchelor Nick Morris Max Fricke Brady Kurtz Justin Sedgmen Kevin Doolan Tyron Proctor Brodie Waters Jack Fallon Josh Coyne Arlo Bugeja Richie Worrall Anders Thomsen Emil Grondal Kai Huckenbeck

Źródło artykułu: