Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kto nowym trenerem w Falubazie?

Włodarze Falubazu Zielona Góra nie ogłosili jeszcze tego, kto będzie trenerem zespołu w kolejnym sezonie. Pewne jest to, że w sztabie szkoleniowym zabraknie miejsca dla Sławomira Dudka.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Odpowiedzialny za prowadzenie zespołu z Zielonej Góry był w minionym sezonie trenerski duet Sławomir Dudek - Jacek Frątczak. Rozgrywki nie ułożyły się ostatecznie po myśli Falubazu, który nie awansował do play-offów PGE Ekstraligi. W zielonogórskim klubie nie zapadła jeszcze decyzja odnośnie sztabu szkoleniowego na przyszły sezon, ale pewne jest to, że zabraknie w nim Sławomira Dudka.

- Zobaczymy, co wydarzy się w przyszłości, ale na razie przesądzone jest to, że moja współpraca w roli trenera z Falubazem nie będzie kontynuowana. Rozmawiałem z klubem o tej sprawie i temat jest na razie zakończony - wyjaśnił Sławomir Dudek w rozmowie z naszym portalem. Były żużlowiec pozostanie jednak przy speedwayu, pomagając Patrykowi Dudkowi. - Chcę się skupić teraz właśnie na współpracy z synem. Będę mu pomagać - zadeklarował.

Temat nowego trenera Falubazu nie wyjaśni się wcześniej niż w grudniu. W zawieszeniu pozostaje sprawa Marka Cieślaka. Selekcjoner polskiej kadry zawarł porozumienie z klubem, ale nie podpisano na razie kontraktu. Z powodu problemów finansowych start Falubazu w lidze jest na razie niewiadomą, dlatego umowa z Cieślakiem zostanie zawarta dopiero w przypadku spłacenia wierzycieli.

Gdyby nie doszło do porozumienia z trenerem kadry, wówczas możliwa byłaby dalsza współpraca z Jackiem Frątczakiem. Ten w dalszym ciągu podtrzymuje jednak zdanie, że chciałby odsunąć się przynajmniej na rok od żużla. Ich wspólna praca w sztabie szkoleniowym wydaje się być wykluczona.

Kogo widziałbyś w roli szkoleniowca Falubazu w sezonie 2016?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (51):

Zobacz więcej komentarzy (38)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×