Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Trwają licytacje w ramach Falubazowych Mikołajek

Falubowe Mikołajki to flagowa inicjatywa Fundacji Falubaz Pomaga. Już siódmy rok z rzędu zawodnicy wspólnie z kibicami wręczą świąteczne paczki mieszkańcom Domów Dziecka oraz najmłodszym pacjentom szpitali.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Falubazowe Mikołajki 2015 to już siódma edycja tej jednej z największych akcji charytatywnych w regionie. Fundacja Falubaz Pomaga wspólnie z zawodnikami ekstraligowej drużyny oraz kibicami szykuje świąteczne paczki, a następnie odwiedza Domy Dziecka, świetlice opiekuńcze, ubogie rodziny oraz szpitale. W tym roku organizatorzy planują rozdać blisko 2000 paczek, w których znajdzie się Falubazowy gadżet, słodycze oraz prezenty od pojedynczych darczyńców. Na mapie wizyt Falubazowego Mikołaja poza placówkami w Zielonej Górze są również okoliczne miejscowości jak Świebodzin, Sulechów, Nowa Sól, Kożuchów, Żary, Żagań, Krosno Odrzańskie czy Słubice.

Wizyty Falubazowego Mikołaja oraz żużlowców poprzedzają charytatywne licytacje, które tradycyjnie już rozpoczęły się 1 listopada. Co rok lista licytowanych przedmiotów zwiększa się i jest coraz bardziej atrakcyjniejsza. Akcję wspierają znani sportowcy, aktorzy, kabareciarze, piosenkarze ale także całe kluby czy organizacje.
Na liście tegorocznych licytacji każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki współpracy Fundacji Falubaz Pomaga z Polskim Związkiem Piłki Nożnej kibice wylicytować mogą oryginalną koszulkę meczową polskiej reprezentacji z autografami wszystkich piłkarzy (LINK) lub podpisem Arkadiusza Milika (LINK). Do akcji dołączyli się także mistrzowie świata w siatkówce, którzy również przekazali podpisany przez siebie meczowy trykot (LINK). Innym ciekawym gadżetem siatkarskim jest medal za wicemistrzostwo Polski przekazany przez siatkarki PGE Atom-u Trefla Sopot. Najwięcej gadżetów przekazali oczywiście żużlowcy. Kibice nadal licytować mogą kask Patryka Dudka, Falubazowy kevlar Jarka Hampela, czy udział w prawdziwym żużlowym treningu. Ciekawie zapowiada się natomiast udział w warsztatach kulinarnych w towarzystwie Piotra Protasiewicza, czy kolacja w towarzystwie Patryka Dudka.

Mikołajkowe Licytacje wspierają także polscy artyści. Aktualnie na liście licytowanych przedmiotów znajdują się m.in. książka Jacka Cygana, płyta i książka Urszuli Dudziak czy płyty z występami kabaretów Hrabi, Jurki oraz Ciach. To oczywiście nie wszystko. Codziennie lista licytowanych przedmiotów się powiększa o kolejne atrakcyjne gadżety. Całkowity dochód z licytacji przeznaczony zostanie na zakup prezentów do świątecznych paczek.

Uzupełnieniem licytacją są zbiórki słodyczy oraz artykułów spożywczych, które trwają od kilkunastu dni. Kibice chcące wesprzeć akcję mogą przynosić dary (słodycze oraz artykuły spożywcze o długim terminie przydatności) do siedziby klubu w Zielonej Górze przy ulicy Wrocławskiej 69.

Organizatorzy proszą wszystkie zapytania dotyczące akcji kierować na adres mailowy mikolajki@falubaz.com

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (11):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×