Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Andrzej Napieraj: Zainteresowanych czterech inwestorów

Falubaz próbuje wydostać się z kiepskiej sytuacji finansowej. Sporo ma się wyjaśnić w obecnym tygodniu. - Nie możemy wymieniać nazw tych firm, ale są cztery zainteresowane - tłumaczy prokurent klubu.
Ewelina Bielawska
Ewelina Bielawska

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa
W piątek odbyło się spotkanie, na którym radni Zielonej Góry podtrzymali chęć wspierania klubu żużlowego. - Zakładamy, że na sesji Rady Miasta, która odbędzie się w najbliższy wtorek zostanie to zaakceptowane. Taka była idea spotkania, w wyniku której wiemy, że miasto jest zainteresowane żużlem w Zielonej Górze. To są przecież dziesiątki lat tradycji. Cieszymy się, że taką deklarację usłyszeliśmy. Te decyzje zostaną przekazane inwestorom, ponieważ był to dla nich jeden z punktów ważnych do podjęcia decyzji - wyjaśnił prokurent klubu, Andrzej Napieraj.

Najprawdopodobniej w kontekście rozmów z inwestorami sporo ma się wyjaśnić w obecnym tygodniu. - Cztery firmy są na poważnie zainteresowane wsparciem naszego klubu. Tu bardzo ważne są konfiguracje, bo to są już sprawy przyszłościowo-właścicielskie. Poza tym każdy z nich chciałby wiedzieć kto będzie jeszcze i od tego uzależnia swoje decyzje. To jest dosyć skomplikowane dlatego nie możemy na razie wymieniać po nazwach - powiedział.

W piątek opublikowaliśmy kolejne oświadczenie firmy Cinkciarz.pl, w którym przekazano stanowisko dotyczące kwestii udzielenia pomocy dla klubu. Spółka wyjaśnia, iż warunek wyłączności branżowej, którego oczekiwali, jest elementem standardowym we wszystkich umowach sponsorskich, które stosuje się w praktyce.
Czy głównym problemem była więc kwestia rozmów działaczy klubu z firmą e-kantor.pl?  - Firma ta nie uczestniczy w rozmowach jeśli chodzi o wsparcie na dzień dzisiejszy. Nie są w stanie nam aktualnie pomóc w tym momencie - wytłumaczył Napieraj.

W poprzednim tygodniu odbyły się także rozmowy klubu z zawodnikami podczas których Falubaz zaproponował podstawowym zawodnikom obniżenie kontraktów. -Rozmowy się toczą. Jest zrozumienie z ich strony, ale niestety nie od wszystkich. Tego jednak nie mogę komentować - zakończył.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (21):
 • Patrykowski Zgłoś komentarz
  Tak czy siak juz za kilka dni poznamy przyszlosc na 2016r. Falubazu.
  • Henryk Zgłoś komentarz
   Miejmy jednak nadzieję ,iż żużlowcy w Zielonej Górze będą jednak cieszyć oczy swoich kibiców w sezonie 2016 r, czego Im i Kibicom , także tym internetowym życzę.
   • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
    Włodarze klubu niech działają zobaczymy co z tego wyjdzie 2 melony jak by nie było kasy trochę jest,Żaden sponsor choć jest zainteresowany współpracą nie wyłoży takiej sumy, Coś za
    Czytaj całość
    coś i za pewnie na dłuższą metę współpraca, Zawodnicy też nie wszyscy jak pisało zgadzają się na obniżkę z kontraktów Jeżeli się zgadzają to nie za wiele Dudek półsezonu przesiedział na niczym ,Półsezonu jechał i chce dostać wszystko .Sprzęt za coś należy kupić to kosztuje , Żyć Trzeba po odbiciu tylu procent co klub zaproponował Dudek jechał by półsezonu prawie za darmo,Jarek jak się wypowiadał góra 20% zgoda więcej nie,Klub temu zawodnikowi pół melona wisi.Ciekawą za bardzo sytuację Falubaz nie ma,
    • yes Zgłoś komentarz
     Jest więc szansa na wykaraskanie się Falubazu z zaległości 2015. Czuję jednak, że kolejne wydatki nie będą spadały. Zanosi się na to, że będą spłacać i dalej wydawać ponad stan
     Czytaj całość
     (kasy). "Falubaz zaproponował podstawowym zawodnikom obniżenie kontraktów. -Rozmowy się toczą. Jest zrozumienie z ich strony, ale niestety nie od wszystkich" - może wyniknie z tego coś dobrego?
     • Areksf Zgłoś komentarz
      widzę ze większość ma problem z uchwycenia sedna sprawy : Kandydatów do wykupienia udziałów w ZKZ SSA jest czterech ( każdy ma wpłacić po 500 tys) te udziały maja na celu spalcenie
      Czytaj całość
      wszystkich zobowiązań za sezon 2015. pzez podniesienie kapitału spólki. Oznacza to również ze w przypadku straty w kolejnych latach udziałowców musza dorzucić do spółki( tak jak P.Terminski ''dosypał'' w tym roku do KST , sam mówił ze to blisko 2 mln i tak jak od lat dosypuje czwórka udziałowców z Leszna) , i tu jest istota sprawy. Dlatego renegocjowane są kontrakty z zawodnikami na sezon 2016 , aby uniknąć takiej sytuacji.... znam trzech spośród czterech potencjalnych udziałowców i wiem ze to bardzo poważni ludzie oni nic z tego nie chcą mieć a jedynie dążą do tego aby nie musieli dosypywać za dużo co roku - normalne, prawda ? I to oni własnie nie chcieli w tej spółce tej firmy co to o niej tak głośno ostatnio ;) - ja ich rozumiem. Oby sie udalo XXX
      • RECON_1 Zgłoś komentarz
       Mówi sie ze Falubaz chce pozyskać Hancocka i Kildemanda a na trenera Cieslaka,ale na dwie banki dlugu,wiec albo ten dlug to fikcja i granie pod publikę żeby wiecej wyciagnac kasy od
       Czytaj całość
       sponsorow,albo jest juz gotowy plan w postaci sponsora i ten ma sie pokazać jako super zbawca klubu,no chyba ze Falubaz chce oostawic wszystko na jedna kartę i liczy na sukces w rozgrywkach w kolejnym sezonie i w taki sposób zyskać srodki na splate zadłużenia.
       • Stirlitz Zgłoś komentarz
        Spar - to Napieraj tam , napieraj :))
        • Spar Zgłoś komentarz
         Srilitz- jakbym był w Polsce to bym pędził kupić niczym struś pędziwiatr:)
         • Stirlitz Zgłoś komentarz
          Spar - kupiłeś już karnet na W69 ??? czy czekasz ???
          • Nie dla Islamu w Polsce Zgłoś komentarz
           Jeśli jest prawdą, że mają potężne ukrywane długi a biją się znowu o Grega, to Falubaz nie powinien dostać licencji bo ich nic nie nauczy.
           • Nie dla Islamu w Polsce Zgłoś komentarz
            Jest porozumienie na zmniejszenie długów wobec zawodników, czy zmniejszenie kontraktów? Jeżeli chodzi o kontrakty na 2016, to przecież droga wolna, nikt na siłę nikogo nie trzyma.
            • marek Toronto Zgłoś komentarz
             czterech inwestorow :siec sklepow Biedronka, Firma Osram, Provident, Syndyk upadlosciowy lub tajemniczy zbawca na siwym kucyku w rozowej zbroi. ...
             • Spar Zgłoś komentarz
              I co siusiumajtki? Falubaz nie pojedzie w ekstralidze?:) Srilitz jeszcze po tatusia jajkach skakał a ja juz wiedziałem ze pojedzie:)
              Zobacz więcej komentarzy (8)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×