Trudna sytuacja Startu Gniezno. Klub złoży odwołanie

Łączyńscy-Carbon Start jest jednym z klubów, którym odmówiono przyznania licencji na sezon 2016. Gnieźnianie zapowiadają jednak, że będą składać w tej sprawie stosowne odwołanie.

Michał Wachowski
Michał Wachowski

Włodarze klubu wciąż zakładają, że uda im się przystąpić do rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Wiadomo już jednak, że będą musieli ubiegać się o licencję w drugim terminie. W kuluarach mówi się, że Łączyńscy-Carbon Start Gniezno spotkał się z odmową ze względu na sytuację finansową i nie przesłanie wszystkich dokumentów.

- Na razie stanowisko klubu jest takie, że nie komentujemy tej sprawy. Znamy komunikat Zespołu do spraw Licencji, ale musimy zapoznać się dokładnie z treścią uzasadnienia. Po jego uzyskaniu podejmiemy dalsze kroki - tłumaczy rzecznik prasowy klubu, Grzegorz Buczkowski.

Obecną sytuacją klubu z Gniezna zaniepokojone jest miasto. Dotacja w wysokości 400 tysięcy złotych, jaką obiecał prezydent, została na razie zamrożona. Klub otrzyma ją dopiero w momencie, gdy uzyska licencję na kolejny sezon. - Będziemy analizować wszelkie zastrzeżenia co do złożonych dokumentów i ewentualne wskazania jesteśmy w stanie zrealizować w wyznaczonym terminie. Nadal zakładamy, że uda nam się wystartować w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych - zaznaczył przedstawiciel klubu.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Start Gniezno powinien otrzymać licencję na sezon 2016?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×