Start Gniezno bez licencji!

Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego nie uwzględniło odwołania Startu Gniezno od odmowy przyznania licencji. Tym samym gnieźnieńskiego klubu zabraknie w rozgrywkach ligowych w sezonie 2016.

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

- Wiadomość, którą chcę przekazać wam dziś, nie należy do najprzyjemniejszych, ale uczciwość względem Was tego wymaga. Pomimo intensywnych działań oscylujących w kierunku uzyskania licencji na występy w pierwszej lidze w 2016 roku otrzymaliśmy informację, że członkowie Głównej Komisji Sportu Żużlowego podczas niejednomyślnego głosowania uznali, że wcześniejsza decyzja o odmowie przyznania licencji zostaje utrzymana w mocy - poinformował Paweł Sochacki na oficjalnej stronie Startu.

Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego jest ostatnią instancją w procesie licencyjnym. Jednak działacze gnieźnieńskiego zespołu ciągle liczą, że uda im się wystartować w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych. - Nadchodzące święta Bożego Narodzenia są czasem radości, ale dla wszystkich, którym dobro gnieźnieńskiego żużla leży głęboko w sercu, sytuacja ta trochę tę radość zmąci. Osobiście, pomimo drugiej porażki, nie tracę nadziei, że jest to już definitywny koniec naszych starań o jazdę Startu Gniezno w ligowych rozgrywkach w 2016 roku - przyznał prezes.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×