Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Tłok w kadrze GKM-u Grudziądz. "Rywalizacja nie zawsze służy"

Kadra GKM-u Grudziądz liczy obecnie siedmiu seniorów. Niewykluczone jednak, że jeszcze przed startem nowego sezonu zmniejszy się ona o jedno lub dwa nazwiska.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

Tuż po zakończeniu ostatniego sezonu MRGARDEN GKM przedłużył kontrakty z Krzysztofem Buczkowskiem, Artiomem Łaguta, Rafałem Okoniewskim, Tomaszem Gollobem i Danielem Jeleniewskim. Jeśli chodzi o nowe nazwiska, drużynę wzmocnili Peter Ljung i Antonio Lindbaeck. Już na pierwszy rzut oka widać, że kadra ta jest zbyt szeroka jak na PGE Ekstraligę.

- Uważam, że rywalizacja o miejsce w składzie akurat w żużlu nikomu nie służy. Można jeszcze zaakceptować sytuację, gdy jest jeden dodatkowy senior. Gdy są kolejni, robi się problem - ocenia Zenon Plech.

Pierwszym z siedmiu seniorów, którzy może opuścić GKM jest Daniel Jeleniewski. Zawodnik ten uzyskał w poprzednim sezonie PGE Ekstraligi średnią biegopunktową 1,054 i trudno będzie mu walczyć o miejsce w składzie. - Na razie mam ważny kontrakt z GKM-em i tego się trzymajmy. Co w najbliższych tygodniach przyniesie los? Zobaczymy - powiedział o swojej sytuacji Jeleniewski.

Pozyskanie przez grudziądzan Antonio Lindbaecka może pokrzyżować natomiast plany Peterowi Ljungowi. Ścigając się w sezonie 2015 w barwach Stali Rzeszów uzyskał on średnią biegopunktową 1,158. Dużo więcej można spodziewać się po wspomnianym Lindbaecku, który był czołową postacią Lokomotivu Daugavpils na zapleczu Ekstraligi. - Antonio świetnie się spisywał w Nice PLŻ, a także na arenie międzynarodowej. Stać go na dobrą jazdę, szczególnie w meczach wyjazdowych - podkreślił trener Robert Kempiński.

Grudziądzanie nie myślą już o pozyskaniu kolejnych seniorów, ale otwarty pozostaje temat wzmocnienia formacji młodzieżowej. Niewykluczone, że podobnie jak w poprzednim sezonie klub wypożyczy z Włókniarza Huberta Łęgowika. - Kadra seniorów GKM-u prezentuje się solidnie, ale jeśli ta drużyna myśli o dobrym wyniku w lidze, konieczne jest pozyskanie wartościowego juniora. Na tym powinny się skupić teraz działania klubu - ocenił trener gorzowskiej Stali, Stanisław Chomski.

Czy GKM ma zbyt szeroką kadrę seniorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (40):
Zobacz więcej komentarzy (27)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×