Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Tadeusz Zdunek: Do Nice PLŻ musi być zaproszone KSM Krosno

Prezes Wybrzeża Gdańsk Tadeusz Zdunek nie upiera się przy podziale na grupy. Uważa on jednak, że w przypadku gdy utrzymany zostałby podział na trzy ligi, pierwszeństwo zaproszenia do Nice PLŻ musi dostać KSM Krosno.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Wciąż nie wiadomo jakim systemem pojadą żużlowcy w niższych ligach. - Przed tygodniem było głosowanie podczas którego ustaliliśmy, że ligi mają zostać połączone, a następnie podzielone na dwie grupy. Nie zgadzałem się do końca ze sposobem podziału i zdecydowałem się wstrzymać od głosu. Nam jest obojętne, czy pojedziemy w lidze w ośmiu, jedenastu, czy w grupach. Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność, choć nie ukrywam że osiem drużyn w lidze to najlepszy pomysł - powiedział Tadeusz Zdunek w rozmowie w z WP SportoweFakty.

Niektóre kluby wciąż walczą o licencję - W zeszłym roku to my tworzyliśmy takie sytuacje. Myślę, że teraz nikt nie żałuje że Wybrzeże zostało dopuszczone, bo staliśmy się jednym z bardziej dynamicznie rozwijających się ośrodków. Szkolimy najwięcej młodzieży obok klubu z Torunia i jesteśmy wiarygodni finansowo. Jak już wcześniej mówiłem, gdy drużyny wskażą zabezpieczenie finansowe, jestem za tym by mogły jechać. Trzeba na każdą sytuację patrzeć w dalszej perspektywie - dodał prezes Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże.

Kto w przypadku trzech lig powinien dostać zaproszenie do Nice PLŻ? - Powinna być to zdecydowanie drużyna, która w ubiegłym sezonie startowała w PLŻ 2, według rankingu rozgrywek. Jeżeli według regulaminu drużyna z miasta, gdzie klub miał problemy finansowe ma wybór i albo zawiera ugody i spłaca długi poprzednika, albo zaczyna jazdę od najniższej klasy rozgrywkowej po rocznej karencji, trzymajmy się tego. My zdecydowaliśmy się spłacać długi i będziemy to jeszcze robić przez najbliższych kilkanaście miesięcy. Choćby dlatego niepoważne by było, gdyby inny klub który nie jeździł w lidze w 2015 roku dostałby awans przy stole, a nasza chęć awansu sportowego i wygranie ligi okazałyby się nierozsądne - zauważył Zdunek.

- Mimo całego szacunku dla Włókniarza, jestem legalistą. W Gdańsku działaliśmy zgodnie z obowiązującym regulaminem i wiedzieliśmy, że by walczyć o start w sezonie 2015, a w dalszej kolejności awans i jazdę w wyższej lidze w 2016 roku, musimy porozumieć się z zawodnikami i spłacić osoby urzędowe. Podjęliśmy takie zobowiązania, a dodatkowo zagwarantowałem spłatę swoim prywatnym majątkiem. Było więc jasne, że będziemy wypłacalni. W związku z tym nie widzę innego rozwiązania, niż zaproszenia do Nice PLŻ najpierw wicemistrza PLŻ 2 - Polonii Piła, a następnie KSM-u Krosno - zakończył.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadzasz się z Tadeuszem Zdunkiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (44):

 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  I dobrze mowi, Czewa to powinien byc ostani klub do ktorego skierowano by zaproszenie,wpierw Pila i Krosno, bop tak faktycznie wychodzi na to ze mozna nie splacic dlugow a przez wlasne
  Czytaj całość
  chciejstwo i tak awansowac.Badz co badz jazda od drugiej ligi to mialaby tez forma kary i przestroga dla innych.
  • zbych Zgłoś komentarz
   P.Tadeuszu olej PAN te komentarze rób PAN to co do tej pory.Jak widać sprawdza się pańskie działanie.Powodzenia....
   • Time vel Netto Zgłoś komentarz
    Brawo Panie Zdunek za jasne i zdecydowane stanowisko . To co Pan robi w Gdańsku zasługuje na szacunek kibiców z całej Polski .
    • Rixtel Cz-wa Zgłoś komentarz
     A gdzie Rzeszów ?
     • Rixtel Cz-wa Zgłoś komentarz
      I po co te spory i tak w przypadku 3 lig w 2 będzie Krosno Piła i Częstochowa
      • Rixtel Cz-wa Zgłoś komentarz
       Panie Zdunek wyłożyłeś Pan kasę żeby wystartować w sezonie 2015,Włókniarz nie zapłacił więc nie wystartował to był Pański sukces, ale to już minęło teraz jest następny sezon a
       Czytaj całość
       Pańskie zobowiązania nie są jeszcze do końca uregulowane więc szuka Pan pretekstu by nie płacić więcej (cwaniactwo)ale nie musi Pan się mścić na klubie z Częstochowy. Rozumiem niewypłacalności klubów muszą skutkować niedopuszczeniem do rozgrywek ale praktyki wstawiania niektórych klubów do wyższej ligi awansem są w Polskim żużlu stosowane przynajmniej od dwóch lat więc dlaczego klub z Częstochowy miał by nie dostać zaproszenia do 1 ligi w Pana rozumowaniu odczuwam domniemanie kaczyzmu a to wcale nie chodzi o to.
       • Gregor021-RSKŻ Zgłoś komentarz
        w tym przypadku popieram pana Zdunka tym bardziej ze wziąl czzesc długów na siebie
        • poważny.grzesznik Zgłoś komentarz
         nie wieszajcie na nim psów, temu gościowi się chciało i uratował w Gdańsku żużel spłacając w jakiejś części zawodników, ugody zawarto tylko dlatego że poręczył swoim majątkiem.
         Czytaj całość
         Łatwiej byłoby to zrobić tak jak w Częstochowie dlatego On ma prawo powiedzieć że trzeba być legalistą
         • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
          Zdunek - na szczęście nie Ty jesteś wyrocznią.
          • Bada Bing Zgłoś komentarz
           musi to na rusi panie legalisto
           • Damian GKS Zgłoś komentarz
            Jeżeli Częstochowa pojedzie w pierwszej lidze a Piła bądź Krosno które mają pierwszeństwo to będzie zwykła kpina i oszustwo w kierunku tych dwóch miast wyżej wymienionych
            • pojawiam sie i znikam Zgłoś komentarz
             Jesli wkręcą Wlokniarz do I ligi, to okaże się że Zdunek przez rok spłacał zaległości, których spłacać nie musiał bo po co? Po rocznej przerwie zgłosił by się do ligi z takim
             Czytaj całość
             składem jaki ma teraz i też trąbił że jest gotowy zaczynać od razu od I ligi. Druga sprawa. Jesli Czestochowa zostanie wpuszczona do I ligi, to czy Zdunek nadal bedzie musiał spłacać ugody? Z jakiej racji ma to robić, w czym jest niby gorszy niż Częstochowa? Wywalczył awans uczciwie i jeszcze za to płacił, a jak przestanie spłacać tamte zaległości bo gksż pokaże że uczciwość nie popłaca to co, wykluczą Wybrzeże z rozgrywek?? Jak wpuszczą Czewe, to Zdunek wyjdzie na idiotę. Nie dosyć że spłacał czyjeś długi, to jeszcze płacił zawodnikom startującym w 2015 a teraz bedzie w tym samym miejscu co oszuści z 5 milionowym długiem po rocznej banicji.
             • fabioGKM Zgłoś komentarz
              Tak na marginesie, 16 styczeń aktualny?
              Zobacz więcej komentarzy (31)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×