WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dobre wieści dla Witalija Biełousowa. Widać postępy w rehabilitacji

Witalij Biełousow walczy o powrót do zdrowia po upadku podczas VII Memoriału Anatolija Stiepanowa w Togliatti. Dzięki zaangażowaniu samego żużlowca widoczne są kolejne postępy w jego rehabilitacji.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

W wyniku poważnej kolizji na torze u Rosjanina stwierdzono uszkodzenie kręgosłupa. Zawodnik ma już za sobą dwie operacje przeprowadzone w Togliatti i trzecią, w Klinice Neurochirurgii w Sankt Petersburgu, po której w końcu zauważalny jest progres. Obecnie przechodzi on żmudną rehabilitację. Jej efekty - choć na razie niewielkie - są ogromną motywacją dla samego Witalija Biełousowa.

Żużlowiec otrzymuje gesty wsparcia z wielu krajów, w tym także z Polski. Bliski kontakt ma z nim Wojciech Jankowski, przedstawiciel WTS Warszawa. - Witalij bardzo cieszy się z faktu, że zaczął stawiać już pierwsze kroki w basenie. Na razie nie ma mowy o tym, by chodził samodzielnie po wyjściu z wody, dlatego używa balkonika. Jest jednak naprawdę dobrej myśli. Mówi, że poprawa jest już dostrzegalna, choć wystarczająca. Potrzeba mu dużo sił, by wrócił do pełni zdrowia, ale widząc jego zaangażowanie, jest to możliwe. Na razie nie myśli on jeszcze o powrocie do sportu. Na początek chce zacząć samodzielnie chodzić - przyznaje Wojciech Jankowski.

Biełousow nadal potrzebuje jak największych środków pieniężnych na rehabilitację. Pomocne są w tym przypadku aukcje internetowe, w które zaangażowali się przedstawiciele WTS Warszawa. Dzięki przeznaczeniu na licytację kewlaru Grega Hancocka, a także wielu innych gadżetów, Biełousow otrzymał już przeszło 10 tysięcy złotych. Godnym podkreślenia jest to, że kewlar Andrieja Karpowa został wylicytowany przez tę samą osobę, która wystawiła go na aukcję.

Zdjęcie z kolekcji Witalija Biełousowa Zdjęcie z kolekcji Witalija Biełousowa
- Witalij jest optymistycznie nastawiony do życia i cieszy się z każdej formy pomocy. Dzięki aukcjom udało nam się zebrać już sporą sumę pieniędzy. Ostatnio zorganizowano poza tym nową akcję związaną z bluzami z logiem teamu Witalija. Najważniejsze w całej tej sprawie jest to, że sam zawodnik jest dobrej myśli i nie zamierza się poddawać. Klucz do rehabilitacji jest w dużej mierze w głowie, a bez takiego pozytywnego nastawienia żadnych postępów by nie było - przekonuje nasz rozmówca.

Obecnie Biełousow kontynuuje swoją rehabilitację w Sankt Petersburgu. - Witalij opowiadał mi, że spędził rosyjskie święta w domu z najbliższą rodziną. Miał na ten czas rozpisany zakres ćwiczeń i sumiennie je wykonywał. Teraz jest już ponownie w klinice w Sankt Petersburgu na drugim turnusie rehabilitacyjnym. Liczę, że niebawem będziemy mieli do przekazania kolejne dobre wieści w jego sprawie - przyznaje Wojciech Jankowski.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • RECON_1 0
  I takie informacje bardzo ciesza czlowieka, dobrze ze sie chlopak nie poddal i walczy dalej i zeby tylko tej wytrwalosci nie braklo.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  Powodzenia w dochodzeniu do zdrowia .
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Katarzyna Wisniewska 0
  bluzy czy koszulki ?
  love speedway informacje dotyczące akcji z bluzami dostępne są na profilu Witka na profilu Vitaly Racing oraz email adamsonek18@wp.pl
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×