KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ambitne plany KM Cross Lublin. Sześciu juniorów zda licencję?

Kibice w Lublinie nie będą oglądać w tym roku żużla na ligowym poziomie. Prężnie rozwija się jednak szkółka przy klubie KM Cross. Jej trenerzy zakładają, że w tym roku wypuszczą do licencji kilku zawodników.

Michał Wachowski
Michał Wachowski
żużlowiec WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: żużlowiec

Wychowankowie KM Cross mają już za sobą pierwsze jazdy na torze. W drugiej połowie lutego sześcioosobowy skład wybrał się na treningi do chorwackiego Gorican. O wyjeździe lublinian zrobiło się głośno z powodu groźnie wyglądającego upadku, w którym uczestniczyli Dawid Flis i Emil Peroń.

- Na szczęście żadnemu z nich nic się nie stało i wrócą w tym tygodniu do Polski cali i zdrowi. Poza tym jednym incydentem na torze, treningi wypadły udanie i cały zespół jest bardzo zadowolony. Warunki pogodowe w Polsce nie pozwalają nam jeszcze na rozpoczęcie treningów, dlatego też zabraliśmy zawodników do Chorwacji - wyjaśnia kierownik klubu, Lech Wiśniewski.

W nadchodzącym sezonie zawodnicy KM Cross zamierzają trenować na obiekcie przy Alejach Zygmuntowskich, gdzie swoje mecze rozgrywał KMŻ Motor Lublin. - By było to możliwe, muszą zostać tam wykonane prace, za które odpowiada MOSiR. Liczymy jednak, że tor przejdzie pomyślnie weryfikację i będzie do naszej dyspozycji. Na ten moment zależy nam przede wszystkim na tym, by nasza szkółka mogła tam trenować. Tor nie musi spełniać zatem wszystkich wymogów, jakie potrzebne są przy starcie w lidze - zaznacza Wiśniewski.

Szkółka żużlowa prowadzona przez KM Cross cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodych adeptów speedwaya. - Postawiliśmy przed sobą cel, jakim jest wypuszczenie do licencji kolejnych zawodników. Zakładamy, że w tym roku do egzaminu podejdzie pięciu, a może sześciu adeptów z Lublina - zapowiada kierownik klubu.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7)
 • piket Zgłoś komentarz
  Tylko szkoda,że te wszystkie licencje są zdawane na siłę.Prezes W. chce mieć argument u pana Prezydenta odnośnie "wyciągnięcia" kasy z miasta.Taka jest niestety brutalna prawda.W crossie
  Czytaj całość
  się kasa skończyła to wziął się za żużel. Tak naprawdę to tylko TRZECH chłopaków ma pojęcie o kręceniu kółek a reszta to są " TYLKO LICENCJE".A reszta kupiona na Ukrainie.Nam miasto nie dało kasy i trzeba się było poddać.Ale na pewno KMŻ nie powiedział jeszcze ostatniego słowa....PANIE PREZESIE W....!!!!!!!!!
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Tylko żeby w parze z ilością szla tez jakość szkolenia.
   • onyks Zgłoś komentarz
    Tor nie musi spełniać zatem wszystkich wymogów, jakie potrzebne są przy starcie w lidze - zaznacza Wiśniewski Kolejni fachowcy nadchodzą do Lublina. Panie Wisniewski - Licencja toru nie
    Czytaj całość
    zna rozgraniczeń na licencje do zawodów i licencje na szkolenie młodzieży. Niech Pan na początek poczyta regulamin w długie zimowe wieczory... potem udziela przemądrych komentarzy.
    • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
     Powodzenia Lublinowi w szkoleniu młodzieży oraz w kolejnym sezonie aby Lubelskiego Motoru nie zabrakło na torze ligowym,
     • yes Zgłoś komentarz
      Proszę podać ilu zdało egzaminy w 2015 roku. Chcę sprawdzić swoje zapiski dokonane na podstawie wcześniejszych informacji SF.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×