Eddie Castro wygrał walkę z rakiem i powrócił na żużlowy tor

Wyniki sportowe turnieju w Ventura zostały przyćmione owacyjnie przyjętym przez kibiców powrotem na tor Eddiego Castro. "Fast Eddie" po roku walki ze śmiertelną chorobą znów wziął udział w zawodach.

Jacek Cholewiński

W sobotę piątego marca, na torze Ventura Raceway, odbył się indywidualny turniej "Season Opener". Wydarzeniem dnia był udział w zawodach Eddiego Castro. Zawodnik, który swoją przygodę z żużlem zaczynał w 1980 roku, po roku wytężonej walki z rakiem ponownie ustawił motocykl przed taśmą maszyny startowej.

Sporej wielkości guz i rak jelita grubego został wykryty przypadkowo, przy okazji operacji kręgosłupa, jaką żużlowiec przeszedł po jednym z upadków. Śmiertelna choroba zaczynała się już rozprzestrzeniać w jego organizmie, bowiem komórki rakowe dotarły do wątroby. Od kwietnia 2015 roku Eddie Castro kilka razy przeszedł uciążliwą chemioterapię. Pozytywne wyniki badań i potwierdzona reemisja, pozwoliły po niemal roku na powrót do uprawiania sportu.
Przepełniony szczęściem Eddie Castro Przepełniony szczęściem Eddie Castro
W skróconym przez deszcz i pogarszające się warunki torowe turnieju (nie rozegrano dwóch biegów eliminacyjnych i wyścigu barażowego) triumfował Billy Janniro. Jego główny rywal, Aaron Fox nie ukończył finału z powodu upadku.