Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Start Gniezno wydał oświadczenie. Zmiany w zarządzie TŻ!

Niedawno doszło do zmian w strukturach gnieźnieńskiego klubu. Z funkcji prezesa Towarzystwa Żużlowego Start zrezygnował Paweł Sochacki. Ponadto z klubu odszedł Piotr Łączyński, jeden z głównych sponsorów zespołu w minionym sezonie.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
WP SportoweFakty / Tomasz Kordys

W związku z tym wydane zostało oświadczenie. Poniżej prezentujemy jego treść:

Drodzy Kibice!

Ostatnie miesiące były niezwykle trudnym okresem dla wszystkich osób, którym leży na sercu dobro gnieźnieńskiego klubu. Pomimo usilnych starań Zarządu Start Gniezno nie otrzymał licencji na starty w rozgrywkach ligowych w sezonie 2016. Dla drużyny z tak bogatymi tradycjami jest to niewątpliwie ogromny cios oraz jeden z najsmutniejszych momentów w długiej historii zespołu z Pierwszej Stolicy Polski.

Grupą, którą z pewnością najmocniej dotknęła decyzja Głównej Komisji Sportu Żużlowego, jesteście Wy - Kibice Startu Gniezno. Rozumiemy Wasz smutek związany z nieobecnością ukochanej drużyny w lidze, jak również rozgoryczenie spowodowane nielicznymi informacjami, jakie docierały do Was w ostatnim czasie z Wrzesińskiej 25. Intencją Zarządu nie było karmienie fanów niesprawdzonymi i niepewnymi komunikatami. Wierzyliśmy, że na zakończenie naszych usilnych starań o uzyskanie licencji będziemy mogli przekazać Wam jedną, sprawdzoną wiadomość - o starcie drużyny w tegorocznych rozgrywkach. Tak się jednak nie stało. Jest nam z tego powodu niemniej przykro niż Wam. Jesteśmy świadomi tego, że sporo winy za taki stan rzeczy leży po naszej stronie. Traktujemy to jako porażkę władz klubu jako ogółu i - wbrew prośbie wystosowanej w liście otwartym kibiców Startu - nie zamierzamy wskazywać konkretnych osób. Wszyscy pracujemy na sukcesy, ale również wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za porażki. W tym momencie możemy jedynie przeprosić i wyrazić ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją.

Brak zielonego światła ze strony żużlowej centrali spowodował zmiany w strukturach klubu. Z funkcji prezesa Zarządu zrezygnował Paweł Sochacki. Jego miejsce zajął Robert Łukasik. W Zarządzie nie ma już z nami również Piotra Łączyńskiego. W tej sytuacji skład Zarządu uzupełniają Roman Michalski (wiceprezes) oraz Marek Perek (członek). Wspomniane rezygnacje spowodowane są osobistymi decyzjami samych zainteresowanych.

Chcemy zaznaczyć, iż mimo tego, że pewne rzeczy stały się już nieodwracalne, a klimat wokół ulubionego przez tysiące gnieźnian klubu jest dziś fatalny, to wielu z nas jest gotowych działać dla odbudowy zaufania społecznego. Mamy nadzieję, że swoim zaangażowaniem i ciężką pracą uda nam się odbudować dobre imię Startu. Wierzymy, że razem przezwyciężymy ten trudny czas. Drzwi w Starcie Gniezno były, są i będą otwarte dla wszystkich, dla których dobro klubu nie jest obojętne.

Z poważaniem
Zarząd Towarzystwa Żużlowego Start Gniezno

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
start.gniezno.pl

Komentarze (24):

 • Gizbern Zgłoś komentarz
  No to panie Domański jak to jest z tą rezygnacją Sochackiego skoro on od wczoraj twierdzi że nic takiego na piśmie nie składał i zażądał by mu pokazali że złożył pisemną
  Czytaj całość
  rezygnację?
  • nekro-f Zgłoś komentarz
   Wszystko się zmieni za jakiś czas...nie wiem jak długo to potrwa. Wiem jedno-Gniezno bez żużla to jak człowiek bez wody na pustyni!
   • nekro-f Zgłoś komentarz
    Motłoch jak zwykle się odzywa. Buraczki którym w życiu się nie powiodło! Piona dla wszystkich trzymających kciuki i zaciśnięte pięści! Start jest i będzie zawsze! Widzimy się w
    Czytaj całość
    środę na sparingu Loko,a pózniej z barwami Startu w Poznaniu. Jeszcze się każdy zdziwi gdy zobaczy moc kibiców Startu!
    • PAPA starcik Zgłoś komentarz
     amon to twój post : "Nazwa "własna " wsi pod Pruszczem gdańskim bu ha ha ha z plebsem Gnieźnianie (Pierwsi królowie Polski spoczywają w naszej Katedrze )nie dyskutują :)))" JAK ON MA SIĘ
     Czytaj całość
     DO TEGO CO NAPISAŁEŚ W SWYM BLOGU : "Jak wszyscy wiemy pod news na SF są posty które nie dotyczą tematu użytkownicy ci wymieniają swoje informacje na temat swojego życia prywatnego co więcej w swoich wymianach poglądów obrażają ,szykanują i piętnują innych użytkowników forum czy waszym zdaniem jest jakiś sposób na to żeby tego typu osoby poniechały tych praktyk i wkońcu zaczeli używać opcji PRV która jest dostępna na tym forum . " JESTEŚ HIPOKRYTĄ ( I NIE TYLKO) NR 1 NA SF !!!!
     • nikiStart Zgłoś komentarz
      haha Amon Nas Już Nie MA
      • nikiStart Zgłoś komentarz
       hahano prawdę pisze za to na ciebie teczek jest sporo
       • nikiStart Zgłoś komentarz
        Amon kiedy się pogodzisz że twój Wielki Sks padł?
        • AMON Zgłoś komentarz
         Jacek internet dochodzi we Wsi Trąbki Małe pod Pruszczem gdańskim :))))
         • Jack232 Zgłoś komentarz
          amon coś o tobie : " Pierwszy polski kronikarz, Gall Anonim, wymienia protoplaste rodu – Piasta jako CHŁOPA POLSKIEGO" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I WSZYSTKO JASNE !!!!!!!!!!!!!!!!!
          Czytaj całość
          BUAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          • Fanatyk Speedway Zgłoś komentarz
           Klimat wokół klubu jest fatalny,to może pan Łukasik wypowie się jaką widzi przyszłość klubu z Wrzesińskiej bez pomocy sponsorów,miasta , kibiców.Przecież w tym klubie trzeba
           Czytaj całość
           wszystko zacząć od nowa począwszy od dobrego marketingu.W Gnieżnie jest sporo osób które dysponują sporą gotówką ,tylko czy ludzie zrażeni do do poprzednich włodarzy klubu będą chcieli dać jakakolwiek kasę na funkcjonowanie klubu?.Powiem krótko czarno to widzę i obawiam się że Start może podzielić los klubów które na dłużej znikły z mapy ,czego jako kibic osobiście bym sobie nie życzył.
           • zzz Zgłoś komentarz
            Poczules sie juz lepiej AMON ?. Gratuluje !!!:-).ps. Zamiast BEZPRODUKTYWNIE (powinienes sie na tym znac jako developer od hotelu "Orzel") pyskowac AMON , odnies sie do tekstu "Fanatyka
            Czytaj całość
            Speedwaya"..
            • Jack232 Zgłoś komentarz
             PARTNER BIZNESOWY DLA KLUBIKU , KTÓREGO JUŻ NIE MA I NIGDY NIE BĘDZIE !!! BUAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AMON WIDZĘ , ŻE NA BIZNESIE ZNASZ SIĘ TAK SAMO JAK NA ORTOGRAFII !!!
             • zzz Zgłoś komentarz
              A ja tam dobrze zycze Gnieznu !!!. Jesli zle, to tylko dla paru "wyjatkow" z SF. Tyle razy pisalem. JA TAM WOLE WAS NA TORZE, niz w pyskowkach z "AMONEM" czy np. z "JakFelkiemspodstolu"
              Czytaj całość
              ....:-). pozdr.Gniezno !
              Zobacz więcej komentarzy (11)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×