KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kibice Plymouth Devils walczą o przyszłość klubu

Kilka dni temu włodarze Plymouth Devils podjęli decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek Premier League. Na pomoc rzucili się kibice Diabłów, którzy założyli specjalny komitet walczący o przyszłość klubu.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Decyzja o wycofaniu zespołu Plymouth Devils z rozgrywek Premier League spowodowana była problemami finansowymi z jakimi zmaga się klub. Tygodniowo włodarze Diabłów musieli dokładać do bieżącej działalności od dwóch do trzech tysięcy funtów. W prowadzeniu klubu nie pomagało także małe zainteresowanie kibiców, których na otwarciu sezonu było zaledwie 450.

Działacze zapewniali, że minimalna frekwencja, która pozwala na zbilansowanie organizacji spotkań ligowych wynosi 700 osób. W obliczu realnej groźby zniknięcia żużla z Plymouth kibice założyli specjalny komitet, którego celem jest uratowanie speedwaya w tym mieście i zachowanie miejsca w Premier League w sezonie 2016, a także na kolejne lata.

Na spotkaniu ośmioosobowego komitetu obecnych było ponad 100 kibiców Diabłów. Plymouth Devils może liczyć na pomoc BSPA, które wciąż "trzyma" miejsce dla drużyny w rozgrywkach Premier League. Pomoc deklarują kibice i promotorzy innych klubów.

 - Chcielibyśmy przekazać swoje ogromne podziękowania i wdzięczność dla osób, które już okazały nam wsparcie. Dziękujemy BSPA za zrozumienie, cierpliwość i pomoc w tym trudnym okresie. Pomagają nam również kibice innych drużyn, otrzymaliśmy wiadomości o chęci wsparcia od promotorów innych klubów z Wielkiej Brytanii. Nie zapominamy tez o kibicach Diabłów, ich sugestie i entuzjazm są inspirujące - głosi oświadczenie wydane przez komitet.

"Komitet awaryjny" chce zabezpieczyć działalność klubu w najbliższych miesiącach. W związku z tym został założony specjalny fundusz crowdfundingowy, w którym celem jest uzbieranie 50 tysięcy funtów. - Pomoc, którą już otrzymaliśmy jest duża, ale potrzeby są jeszcze większe - przekazano w oświadczeniu.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwaygb.co
Komentarze (3)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  U nad to sie z takich dlugow prezie śmieją i za nic je mają...
  • Melbor Zgłoś komentarz
   pokazał wniosek z artykółu to jaką kasą operują prezesi i ta armia wynalazków z tego żyje odwagi panowie już pan Władek Gollob ujawnił zarobki 3 sekretarek aż strach pomyśleć jak
   Czytaj całość
   armia się na tym pasie i do ratusza po kasę pędzi wszak kto jak kto nie oduwi wszak wybory za pasem ,wszak po co lepsze drogi itp.wszak ojca R napasiemy a resztę osramy bo my w tą kasę gramy,
   • baraboszkin Zgłoś komentarz
    ...na tym przykladzie widac jak na dloni ile nam brakuje do normalnosci, Anglik madry przed szkoda, a Polak - po, Anglik zbiera pieniadze przed sezonem i nie wystartuje, jesli ich nie nazbiera,
    Czytaj całość
    Polak nawet jak nie nazbiera - startuje, nie placi, robia sie dlugi, a po sezonie dopiero szuka pieniedzy, paragrafow i roznych hakow na zawodnikow, no i trzeba go nadzorowac... ...walczcie Diably ! macie najoryginalniejszy tor na Wyspach, zuzel w Plymouth musi przetrwac...
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×