Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

W Poznaniu nadal nie ma trybun. Kluczowe prace w tym tygodniu

Z powodu przedłużającego się remontu trybun w Poznaniu, eliminacje IMŚJ musiały zostać przeniesione do Rawicza. Organizatorzy uspokajają jednak, że wszystkie prace zostaną wykonane przed pierwszym meczem Ekstraligi.
Michał Wachowski
Michał Wachowski
Stadion Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań / Stadion Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań

W sobotę i niedzielę w Poznaniu odbyły się pierwsze treningi Betard Sparty Wrocław. Przyciągnęły one wielu kibiców ze stolicy Wielkopolski. - Muszę przyznać, że zainteresowanie było naprawdę duże. Wstęp był oczywiście wolny i nie prowadziliśmy żadnych statystyk, ale zakładamy, że każdego dnia przewinęło się przez stadion około pięciuset widzów. Myślę, że to wynik, z którego można być zadowolonym - mówi prezes PSŻ Poznań, Arkadiusz Ładziński.

Zainteresowanie żużlem podczas treningów jest dobrą prognozą przed ligowym meczami na Golęcinie. Betard Sparta i PSŻ Poznań prowadzą sprzedaż karnetów, zakładając, że na trybunach podczas spotkań Ekstraligi zasiadać będzie przeszło 5 tysięcy widzów. - Widzimy już, że to zainteresowanie żużlem w Poznaniu jest rzeczywiste. Sądzimy, że na mecze przyjeżdżać będą także kibice z okolic. Atmosfera podczas treningów była naprawdę sympatyczna. W niedzielę zawodnicy wyszli do kibiców i była okazja, by zrobić sobie wspólne zdjęcia. Ten pozytywny klimat wokół żużla powinien się utrzymać także w trakcie sezonu - zaznacza Ładziński.

Jedyną kwestią, która może martwić jest przedłużający się remont trybun. Dotychczas zamontowano jedynie część krzesełek. Z tego też powodu eliminacje IMŚJ, zaplanowane na 6 kwietnia, musiały zostać przeniesione do Rawicza. Nie ma jednak ryzyka, by wykonawca nie zdążył ze wszystkimi pracami do startu sezonu. - Podczas treningów kibice mieli do dyspozycji jedynie część krzesełek na głównej trybunie, ale niebawem się to zmieni. Ekipa ma uporać się z montażem do 10 kwietnia. Do tego czasu trybuny mają być już gotowe - zapewnia Ładziński.

Pierwszy ligowy mecz Betardu Sparty w Poznaniu zaplanowano na 17 kwietnia. Do stolicy Wielkopolski zawita wówczas ROW Rybnik.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7):
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Nawet jeśli nie zdążą to przecież nie odwolaja meczu z tego powodu,najwyzej będzie walka o bilety i tlumaczenie w prasie jaki to god żużla jest w Poznaniu.
  • FaUst Zgłoś komentarz
   Wbrew pozorom dużo nie zostało do zrobienia (stan na niedzielę)
   • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
    Panie prezesie ja też sądzę, że widzów na każdym meczu będzie przynajmniej 5 tysięcy a w meczach na szczycie nawet komplet. Na Golaju z Gniezna powinno być dużo kibiców no i z Leszna
    Czytaj całość
    jeśli ich drużyna będzie jechać akurat wtedy na wyjeździe. A z trybunami to mam nadzieję, że będą one ostatecznie do dnia meczu zamontowane. Trzymam pana za słowo ;).
    • Henryk Zgłoś komentarz
     Na razie na "komornym" wrocławianie, oby tylko przez jeden sezon i prawdziwi Gospodarze zaczęli swoje jazdy na poważnie, tego poznańskim Skorpionom życzę.
     • yes Zgłoś komentarz
      Nie powinno być przekładane na ostatnią chwilę. Przeniesiono eliminacje, a jeżeli trzeba będzie przenieść mecz ekstraligowy??
      • Pewni na beton Zgłoś komentarz
       NADAL?????????No nie!:}}}}}
       • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
        Tak to bywa w naszej Polsce wszystko robi się ślamazarnie i za drogo, Zachód na takie niechlujstwo sobie nie pozwoli ,jest termin zakończenia robót lub kary za nie dotrzymanie
        Czytaj całość
        terminu,gwarancja kilku lat że budowla się nie rozleci jak to bywa u nas .Jeszcze nie zostanie odebrane do użytku a już się remontuje, Kolejny sezon dla skorpionów będzie łaskawy gdyż kasy trochę zarobią za ten sezon,Stadion wyremontowany,można jechać.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×