Żużlowa niedziela: Inauguracja w Zielonej Górze

WP SportoweFakty / Bartosz Przybylak

W niedzielę rozegrane zostaną łącznie trzy spotkania w PGE Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Wcześniej cztery inne mecze zostały odwołane ze względu na złe warunki atmosferyczne.

W tym artykule dowiesz się o:

Pogoda storpedowała niemal połowę niedzielnych spotkań w Polsce. Ze względu na niekorzystne prognozy synoptyków, już w sobotę podjęto decyzję o odwołaniu ekstraligowego meczu ROW Rybnik - Get Well Toruń oraz dwóch spotkań Nice Polskiej Ligi Żużlowej, w którym Eko-Dir Włókniarz Częstochowa miał zmierzyć się z Orłem Łódź, a Kolejarz Opole ze Speedway Wandą Instal Kraków. W niedzielę rano podjęto również decyzję o przełożeniu starcia Stali Rzeszów z KSM Krosno. Nowe terminy tych spotkań nie są jeszcze znane.

PGE Ekstraliga

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław

Zielonogórzanie na początku sezonu muszą sobie radzić bez jednego ze swoich liderów. Jarosław Hampel ogłosił, że na żużlowe tory wróci dopiero w maju. Mimo to Ekantor.pl Falubaz nadal dysponuje silnym składem i można go uznać za faworyta niedzielnego spotkania. W zimowej przerwie w Betard Sparcie Wrocław doszło do niewielkich zmian, a zespół wzmocnił między innymi Szymon Woźniak. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 19:30. Relacja LIVE.

Problemy kadrowe napędzą zielonogórzan?

Nice Polska Liga Żużlowa

Polonia Piła - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

W Pile dojdzie do hitowego pojedynku Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Obie drużyny mają wysokie aspiracje, a w pierwszych kolejkach sezonu prezentują wysoką formę. Polonia u siebie rozbiła Eko-Dir Włókniarz Częstochowa, a Renault Zdunek Wybrzeże odniosło wysokie zwycięstwo nad Stalą Rzeszów. Do tego pilanie walczyli na wyjeździe jak równy z równym z Orłem Łódź. Początek meczu o godzinie 14:00. Relacja LIVE.

Pilanie będą bronić swojej twierdzy

Lokomotiv Daugavpils - Polonia Bydgoszcz

W niedzielę zostanie zainaugurowany sezon żużlowy w Daugavpils. Rywalem Lokomotivu będzie Polonia Bydgoszcz. Przed tygodniem bydgoszczanie pokonali po ciekawym meczu Speedway Wandę Instal Kraków, co dodało im wiary we własne umiejętności. Z kolei Lokomotiv Daugavpils sezon rozpoczął od wysokiego zwycięstwa w Krośnie, czym potwierdził, że jest jednym z faworytów Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Początek zaplanowany jest na godzinę 15:15. Relacja LIVE.