Co dalej z żużlem w Lublinie? W czerwcu pierwsze zawody

Jacek Bury, przedsiębiorca, który w listopadzie ubiegłego roku deklarował swoje zaangażowanie w pomoc na rzecz żużla w Lublinie, wycofał się ze starań o odbudowę Motoru. Czy to koniec starań o reaktywację klubu? - W żadnym razie - zapewnia magistrat.

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski

- Jacek Bury w oświadczeniu przesłanym mediom opisał swoje spojrzenie na żużel, ale mamy potwierdzenie, że chce wspierać szkółkę KM Cross, z tego się absolutnie nie wycofał - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Wiceprezes Bury Trade Sp. z o.o., firmy zajmującej się hurtowym handlem owocami i warzywami, za powody swojej decyzji wskazał problemy ze wznowieniem licencji i znalezieniem sponsora strategicznego. Ta decyzja nie kończy jednak starań miasta o reaktywację speedwaya w Lublinie. - Pan Bury to nie jest jedyna osoba, która może decydować o lubelskim żużlu. Proszę nie wyrokować. Staramy się szukać źródeł finansowania żużla w Lublinie, na razie sytuacja nie jest przesądzona - komentuje Krzyżanowska.

Póki co, rozstrzygnięto przetarg na dostawę i montaż bandy pneumatycznej na stadionie żużlowym. - Umowa będzie podpisana lada dzień, pewnie do końca tygodnia. Wybrano ofertę 3SixtySports Limited. Jest to firma z Wielkiej Brytanii, która ma swoje przedstawicielstwo w Polsce i jest doświadczona w tego typu projektach. Cały koszt inwestycji wyniesie 196 tys. złotych - wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR "Bystrzyca" w Lublinie. Dostarczenie i zamontowanie bandy ma mieć miejsce najpóźniej w pierwszym tygodniu czerwca, ale MOSiR liczy, że uda się to zrobić jeszcze w maju.

ZOBACZ WIDEO Jarosław Hampel: liczę, że wrócę na tor bez skazy na psychice (Źródło: TVP)

Bandy stacjonarne już są na stadionie i do uzyskania licencji na stadion brakuje tylko pneumatycznej. - Zgłosiliśmy wszystkie nasze działania do Polskiego Związku Motorowego i jesteśmy wstępnie umówieni na weryfikację toru tuż po montażu bandy pneumatycznej. Na pewno będzie to miało miejsce w czerwcu - deklaruje Bednarczyk.

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów miasto chce zorganizować zawody żużlowe, jeszcze w czerwcu. - Planujemy w tym roku takie wydarzenia dla mieszkańców i mam nadzieję, że niedługo je zapowiemy. Jedno z nich jest planowane na czerwiec, a jedno na lipiec. Takie są przymiarki - mówi rzecznik prezydenta Lublina. Jakiego typu będą to zawody? - Na razie nie mogę powiedzieć jakiej rangi będzie to wydarzenie. Trwają rozmowy. Myślę, że niedługo poinformujemy o szczegółach - kończy Krzyżanowska.

Przypomnijmy, że w styczniu KMŻ Motor Lublin stracił ostatecznie szansę na występy w Nice PLŻ. Klub po sezonie 2015 miał 300 tys. złotych długu, nie otrzymał licencji od PZM-u i złożył wniosek o upadłość.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy uważasz, że Lublin powinien mieć swoją drużynę w rozgrywkach ligowych w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×