Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Trwa walka Krystiana Rempały. Są nowe informacje (aktualizacja)

Krystian Rempała wciąż przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu w Jastrzębiu-Zdrój. Jego stan nadal nie poprawił się.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Krystian Rempała WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Krystian Rempała

Krystian Rempała walczy o życie w jastrzębskim szpitalu. W nocy 18-latek przeszedł zabieg neurologiczny i trafił na OIOM. W pomoc żużlowcowi zaangażował się jego klub. W leczeniu pomóc ma lekarz specjalista z Bydgoszczy, który transportowany jest drogą powietrzną. - Wszyscy wierzymy i czekamy - przekazała oficjalna strona Unii Tarnów.

W niedzielę w szpitalu do późnych godzin nocnych obecni byli prezes Łukasz Sady oraz trener Paweł Baran i kierownik drużyny. Przy Krystianie Rempale obecni są również jego ojciec Jacek oraz wujek Tomasz. W pomoc walczącemu o życie 18-latkowi włączył się też Rafał Sonik, który zorganizował samolot pozwalający na transport lekarza.

Przypomnijmy, że do zderzenia doszło na wejściu w pierwszy łuk drugiego wyścigu. Siła uderzenia była tak duża, że Krystianowi Rempale spadł kask z głowy i bez żadnej ochrony uderzył nią o tor i stracił przytomność. Żużlowiec Unii Tarnów został przetransportowany do szpitala, wciąż jest nieprzytomny.

---

Aktualizacja, godz. 19:52:

Do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju doleciał już z Bydgoszczy prof. Jan Talar. Z helikoptera odebrał go prezes Sady. Profesor prowadzi rozmowy z lekarzami opiekującymi się Krystianem Rempałą.

Prof. Jan Talar to wybitny lekarz, który przez pacjentów uznawany jest wręcz za cudotwórcę. To jeden z najlepszych w Polsce rehabilitantów, który z sukcesami zajmuje się wybudzaniem ludzi będących w śpiączce. Przed laty jednym z jego pacjentów był Piotr Winiarz.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
unia.tarnow.pl
Komentarze (173):
Zobacz więcej komentarzy (160)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×