KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lindbaeck podejrzany o przestępstwo na tle seksualnym. GKM oczekuje wyjaśnień

Wiadomości podane przez szwedzkie radio wskazują, ze szwedzki żużlowiec wpędził się w potężne tarapaty. Grudziądzki Klub Motocyklowy ma spory problem i oczekuje od niego wyjaśnień.

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
WP SportoweFakty / Jarek Pabijan

Ze Szwecji napłynęły kolejne wiadomości związane z zatrzymaniem Antonio Lindbaecka. Przypomnijmy, że nastąpiło ono tuż po zakończeniu wtorkowego meczu ligowego (Indianerna vs Lejonen). Zawodnik został odwieziony na miejscowy komisariat policji i poddany wstępnemu przesłuchaniu. Szczegółowej rewizji poddano także busa i znajdujące się w nim rzeczy osobiste zawodnika. Później Lindbaeck przewieziony został na policję w Falun.

Jak informuje szwedzkie radio P4 Orebro, żużlowiec zatrzymany został w związku z przestępstwem, jakiego miał się dopuścić jeszcze w lutym. "Toninho" podejrzany jest o dokonanie czynności seksualnej z nieletnią. Według prokurator Jenny Grankvist nakaz zatrzymania podejrzanego został podpisany w ubiegły piątek.

Polski pracodawca Szweda, jakim jest MRGARDEN GKM Grudziądz oczekuje obecnie na możliwość kontaktu z zawodnikiem i złożenie przez niego wyjaśnień.

- Jesteśmy w telefonicznym kontakcie ze Szwecją - powiedział prezes Arkadiusz Tuszkowski. - Rozmawialiśmy z prawnikiem. Na ten moment nie mogę nic więcej powiedzieć. Czekamy na rozwój sytuacji i wyjaśnienia naszego zawodnika - zakończył.

Antonio Lindbaeck był już sądzony w przeszłości przez szwedzki wymiar sprawiedliwości. Problemem była wówczas jazda samochodem po spożyciu alkoholu. Dwukrotnie kończyło się na pracach społecznych. Za trzecim razem sąd wydał na niego wyrok miesiąca ograniczenia wolności (nadzór elektroniczny).

ZOBACZ WIDEO: Marek Cieślak podziwia Jarosława Hampela: to olbrzymie cierpienie i walka
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna, sverigesradio.se
Komentarze (204)
Zobacz więcej komentarzy (73)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×