Argentyńskie mistrzostwa - sezon 1986/1987: Cz. 5 - Zwycięstwo Matiasa Ferrerasa na inaugurację. Wygrana Petera Hehlerta

WP SportoweFakty / żużel

Międzynarodowe Mistrzostwa Argentyny organizowane przez klub z Bahia Blanca zostały poprzedzone turniejem przygotowawczym. W pierwszej odsłonie zmagań triumfował Matias Ferreras. W drugiej rundzie najskuteczniejszy był Niemiec Peter Hehlert.

Przed rozpoczęciem Międzynarodowych Mistrzostw Argentyny rozegrano turniej przygotowawczy. W zawodach sprawdzili się zawodnicy z Argentyny oraz dwóch reprezentantów Niemiec. W finałowym biegu najlepsi okazali się obcokrajowcy. Zwyciężył ze sporą przewagą Peter Hehlert przed Karlstenem Hilgerem. Trzecią pozycję zajął Matias Ferreras, który w trzecim biegu wykręcił najlepszy czas dnia. W rywalizacji zawodników dla motocykli o pojemności 200ccm triumfował Fabian Turrion.

Finał:
10. (104,41) Fabian Turrion, Nelson Muldon, Leandro Prieto, Juan Carlos Werdin, Oscar Koening, Ariel Polako

Karlsten Hilger (28), Peter Hehlert (3), Carlos Ceschan (18), Felix Nieto (45) i Ruben Ilacqua (źródło: La Nueva).

Finał:
10. (61,25) Peter Hehlert, Karlsten Hilger, Matias Ferreras, Sergio Martinez, Hector Schwindt

Rozgrywki o miano najlepszego zawodnika Argentyny organizowane przez klub Tiro Federal z Bahia Blanca zainaugurowano 30 grudnia 1986 roku. Zawody zostały przerwane w końcówce. W dokończonym turnieju 6 stycznia 1987 roku, przed rozegraniem drugiej rundy, w finale ku uciesze miejscowych triumfował Matias Ferreras, który pokonał Niemca Petera Hehlerta oraz Carlosa Limbozziego. Wśród motocykli o pojemności 200ccm zwyciężył Fabian Turrion.

Finał:
13. (103,72) Fabian Turrion, Nelson Muldon, Carlos Limbozzi, Leandro Prieto, Oscar Koening, Miguel Bazan, Fabio Gallego

Matias Ferreras (6) i Rodolfo Pereyra (15) podczas pierwszej rundy mistrzostw (źródło: La Nueva).

10. (68,65) Karlsten Hilger, Hector Schwindt
9. (68,25) Victor Peyroth, Ruben Ilacqua, Luis Ceminari (bieg rozegrano 6 stycznia)

11. (64,72) Karlsten Hilger

Finał:
12. (61,87) Matias Ferreras, Peter Hehlert, Carlos Limbozzi

W drugiej rundzie na starcie mistrzostw pojawił się Armando Castagna. Włoch w finale wywalczył drugą pozycję. Tym razem zwyciężył Niemiec Peter Hehlert. Karlsten Hilger stanął na trzecim stopniu podium. Fabian Turrion drugi raz z rzędu najlepszy był w niższej klasie motocykli.