Mariusz Fierlej potwierdzony. Zmiana daty finału DMEJ

W piątkowym komunikacie Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o potwierdzeniu przynależności klubowej Mariusza Fierleja oraz zmianie terminu finału Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w Stralsund.

Dawid Cysarz

Pierwotnie zawody w Niemczech miały się odbyć 27 sierpnia, ale organizatorzy postanowili przesunąć turniej o jeden dzień. Żużlowcy o prymat na Starym Kontynencie rywalizować będą 28 sierpnia. Pewnie startu w finale są Polacy, Niemcy oraz Szwedzi. Czwartego finalistę wyłoni półfinał w Daugavpils. Zostanie on rozegrany 17 lipca, a wystąpią w nim reprezentacje Łotwy, Norwegii, Danii i Czech.

Jak już informowaliśmy, w piątek do Kolejarza Opole wypożyczony z KSM Krosno został Mariusz Fierlej. Został on już potwierdzony do opolskiej drużyny i będzie mógł wystąpić w niedzielnym spotkaniu opolan z Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.

KOMUNIKAT NR 68/2016
Główna Komisja Sportu Żużlowego

1. W dniu 08.07.2016r. została potwierdzona przynależność klubowa niżej wymienionego zawodnika:

Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM Opole
Mariusz Fierlej 1980 wypożyczony z KSM Krosno

KSM Krosno
Mariusz Fierlej 1980 wypożyczony do Stowarzyszenie HAWI RACING TEAM Opole

2. Finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w Stralsund (Team Speedway U-21 European Championship Final - Stralsund) odbędzie się w dniu 28.08.2016 r. (zamiast 27.08.2016 r.)