KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Musiałam wejść w męski świat - rozmowa z Lenką Kopalovą, Czeszką, która próbowała jazdy na żużlu

W ostatnich miesiącach w Polsce bardzo głośno mówi się o startach kobiet na żużlu. W Czechach swoich sił w speedwayu próbowała Lenka Kopalova, która aktualnie jest studentką i fotomodelką.
Bernadka Dobrzańska
Bernadka Dobrzańska

Bernadka Dobrzańska: Jak zainteresowałaś się żużlem?

Lenka Kopalova: W 1999 roku spotkałam niemieckiego zawodnika - Mathiasa Schultza. Zaczęłam go podziwiać ze względu na to co robi. Opowiadał mi o żużlu oraz o jego karierze. Byłam zafascynowana Mathiasem i się w nim zakochałam. W 2001 roku zaczęłam trenować w Slanach.

Jak wspominasz czas kiedy jeździłaś?

- Gdy jeździłam byłam nastolatką. Pamiętam wspaniałe chwile spędzone na torze oraz cudownych ludzi związanych z żużlem. Przyjazną i miłą atmosferę, dobry klub ze Slanów, świetne widowiska dla fanów. W tamtym czasie rozpoczęłam pracę w jako fotomodelka. Pierwszą sesję miałam jako dzielna, odważna dziewczyna, która jeździ na żużlu i od tego się zaczęło. Dzięki żużlowi, mam przyjaciół na całym świecie.

lenka1.jpg
Lenka Kopalova z motocyklem

Jak zareagowali Twoi znajomi - zawodnicy, gdy postanowiłaś się ścigać?

- Byłam jedyną dziewczyną ścigającą się na żużlu w Czechach. Chłopcy byli bardzo taktowni. Oczywiście nie raz usłyszałam wiele uroczych komplementów.

Czy miałaś jakieś problemy z nauką jazdy, tylko dlatego, że jesteś kobietą?

- Speedway to sport głównie dla mężczyzn. Musiałam więc wejść w męski świat i miałam tylko problemy z chłopcami, którzy mnie lubili (śmiech - dop. red). Byłam jedyną dziewczyną w ich męskim gronie i dla niektórych to była zbyt duża atrakcja. Moim chłopakiem był Matze i kochałam tylko jego.

Co najbardziej lubiłaś z jazdy na motocyklu bez hamulców?

- Tą niesamowitą adrenalinę! Żużel jest takim sportem, gdzie nie raz zawodnicy nie mają szacunku dla swojego zdrowia jak i dla zdrowia swoich rywali. Bycie jedyną jeżdżącą kobietą w kraju miało swoje plusy i minusy.

lenka2.jpg
Lenka Kopalova

Dlaczego zrezygnowałaś z jazdy?

- Ponieważ pracowałam w dwóch miejscach i zaczęłam studiować, więc nie miałam czasu by w pełni poświęcić się każdemu z tych zajęć. Speedway jest naprawdę trudnym i ciężkim do uprawiania sportem.

Co zawdzięczasz temu, że kiedyś miałaś przygodę z tym sportem?

- Dzięki żużlowi mam przyjaciół na całym świecie. Tam poznałam moją pierwszą, wielką miłość, wspaniałych przyjaciół, a także zrozumiałam kim tak naprawdę jestem. Lubię ten sport, ale w tej chwili nie jest on dla mnie najważniejszy. Obecnie studiuję medycynę i pracuję jako modelka. W każdym tygodniu mam wiele castingów, sesji zdjęciowych oraz pokazów mody. Chciałabym kiedyś zagrać w filmie księżniczkę. Myślę, że ta rola byłaby dla mnie odpowiednia. Z interesujących rzeczy jeszcze powiem, że nie mam chłopaka. Pracuję również nad moją nową stroną internetową - www.lenkakopalova.cz.

lenka3.jpg
Lenka Kopalova jako modelka

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (53)
Zobacz więcej komentarzy (30)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×