Trzy dni, trzy turnieje, trzy zwycięstwa Martina Smolinskiego

Fabryczny zawodnik Jawy wygrał w trzy dni trzy turnieje. Tym sposobem przygotowuje się do udziału w Grand Prix na długim torze. Na najbliższe dwa tygodnie zaplanowano rozegranie aż trzech finałów.

Jacek Cholewiński
Martin Smolinski przedłużył kontrakt z Jawą do końca roku 2018 Materiały prasowe / Martin Smolinski przedłużył kontrakt z Jawą do końca roku 2018

Martin Smolinski zafundował sobie ostatnio prawdziwy maraton, biorąc udział w trzech kolejnych dniach w turniejach rozgrywanych na długich torach.

Po piątkowej wygranej w indywidualnych mistrzostwach kraju, w sobotę najbardziej rozpoznawalny żużlowiec z Niemiec zwyciężył w turnieju w obsadzie międzynarodowej. W zawodach w Hertingen stanął na podium w towarzystwie Stephana Katta i Brytyjczyka Andrew Appletona.

Następnie fabryczny jeździec Jawy pokonał niemal 900 kilometrów, by w niedzielę święcić kolejny triumf, tym razem na torze w Rastede. Po zakończeniu turnieju, na podium zwycięzców asystowali mu Holender Dirk Fabriek i ponownie Stephan Katt.