Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Mega-Łada Togliatti najlepsza w cyklu klubowych rozgrywek o Puchar Rosji Par

Wygrywając klubowy Puchar Rosji Par na torze odwiecznego rywala, zawodnicy Mega-Łady Togliatti osłodzili sobie gorycz tegorocznych ligowych porażek.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
stadion w Bałakowie Materiały prasowe / Na zdjęciu: stadion w Bałakowie

W środę, na stadionie żużlowym "Trud" w Bałakowie odbył się trzeci, decydujący o podziale medali turniej rozgrywek o Puchar Rosji Par.

Zawody jednym oczkiem wygrała miejscowa Turbina, jednak złote medale przypadły zawodnikom Mega Łada Togliatti, którzy po dwóch turniejach rozegranych w czerwcu wypracowali sobie siedem punktów przewagi.

Sprawa trzeciego miejsca w turnieju i całych rozgrywkach rozstrzygnięta została w wyścigu dodatkowym, do którego trenerzy desygnowali juniorów. Szesnastoletni Paweł Łaguta zapewnił kolegom z Wostoka Władywostok najniższe miejsce na podium, wyprzedzając niewiele od siebie starszego Arsłana Fajzulina.

Wyniki

I. Turbina Bałakowo - 23:
5. Władimir Borodulin - 10 (2,3,2,3)
6. Wiktor Kułakow - 7 (3,1,3)
15. Ilia Czałow - 6 (2,2,2)

II. Mega-Łada Togliatti - 22:
1. Renat Gafurow - 7 (2,2,0,3)
2. Roman Lachbaum - 3 (1,2)
13. Andriej Kudriaszow - 12 (3,3,3,3)

III. Wostok Władywostok - 14+3:
3. Paweł Łaguta - 5+3 (1,1,3,3)
4. Mark Karion - 4 (0,1,2,0,1)
14. Wadim Tarasienko - 5 (2,3)

IV. STK Oktiabrskij - 14+2:
9. Denis Gizatullin - 9 (3,3,3,w,)
10. Marat Gatiatow - 2 (2,0,0)
17. Arsłan Fajzulin - 3+2 (u,2,1,2)

V. CTWS Sachalin-Speedway - 10:
5. Gleb Szewczenko - 6 (1,1,2,2)
6. Witalij Kotljar - 1 (0,0,1,0)
15. Siergiej Łogaczow - 3 (1,2)

VI. KGFSK Krasnokamsk - 7:
11. Władimir Bogma - 2 (1,1,0)
18. Nikita Zubariow - 0 (d,0,u)
12. Władimir Morozow - 5 (w,1,3,1)

Bieg po biegu:
1. Kudriaszow, Gafurow, P.Łaguta, Karion 5:1
2. Kułakow, Borodulin, Łogaczow, Kotljar 5:1
3. Gizatullin, Gatiatow, Bogma, Morozow (t/w) 5:1
4. Borodulin, Kułakow, Bogma, Zubariow (d) 5:1
5. Kudriaszow, Gafurow, Szewczenko, Kotljar 5:1
6. Gizatullin, Tarasienko, Karion, Fajzulin (u) 3:3
7. Gizatullin, Łogaczow, Szewczenko, Gatiatow 3:3
8. Tarasienko, Karion, Morozow, Zubariow 5:1
9. Kudriaszow, Czałow, Kułakow, Gafurow 3:3
10. Kułakow, Borodulin, P.Łaguta, Karion 5:1
11. Kudriaszow, Fajzulin, Lachbaum, Gizatullin (u/w) 4:2
12. Morozow, Szewczenko, Kotljar, Zubariow (u) 3:3
13. Gafurow, Lachbaum, Morozow, Bogma 5:1
14. Borodulin, Czałow, Fajzulin, Gatiatow 5:1
15. P.Łaguta, Szewczenko, Karion, Kotljar 4:2

Bieg dodatkowy: P.Łaguta, Fajzulin

Zawody sędziował Anatolij Grigoriew (Bałakowo).

Klasyfikacja

M Zespół I II III Suma pkt.
1 Mega Łada Togliatti 24 21 22 67
2 Turbina Bałakowo 18 20 23 61
3 Wostok Władywostok 12 15 14+3 41+3
4 STK Oktiabrskij 11 16 14+2 41+2
5 CTWS Sachalin 17 11 10 38
6 KGFSK Krasnokamsk 8 6 7 21

   

ZOBACZ WIDEO: Wybrzeże - Lokomotiv: upadek Zetterstroema (źródło TVP)




TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×