Owocna współpraca dwóch klubów. Amatorzy pojadą o Puchar Zarządu TŻ Ostrovia

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W ramach nawiązanej przed sezonem współpracy TŻ Ostrovia i AKŻ Speedway Ostrów już w najbliższą sobotę (24.09) przeprowadzony zostanie trening punktowany żużlowców-amatorów.

Będą to już trzecie zawody amatorskie, które odbędą się w Ostrowie Wielkopolskim. Dwie pierwsze edycje rozgrywane były na tzw. dochodzenie. Przed dwoma laty najlepszy był Tomasz Kowalski, a przed rokiem komplet punktów zdobył Mateusz Durkowiak.

Tym razem zmagania odbędą się na zupełnie innych zasadach. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy - Gold i Silver. Grupę Gold stanowią doświadczeni zawodnicy, którzy ścigać się będą w czteroosobowej obsadzie. Każdy wyścig w grupie Silver podzielony został na dwa przejazdy z udziałem dwóch amatorów, również spod taśmy. O kolejności decydować będą osiągnięte czasy. Zastosowana zostanie punktacja 4-3-2-1 i 0 punktów w przypadku nieukończenia wyścigu. Po rozegraniu rundy zasadniczej najlepsze czwórki z każdej grupy odjadą biegi finałowe.

- Cieszymy się, że zarząd TŻ Ostrovia wspiera rozwój żużla, że liczy się nie tylko żużel ligowy, ale także inne odmiany. Prężnie działa szkółka, wspierany jest również żużel amatorski. Udało nam się zaprosić kilku zawodników z czołówki polskich amatorów. Jeden z nich posiada już licencję Ż, a kolejni rozważają podejście do egzaminu. Drugą grupę stanowią natomiast początkujący, część z nich dopiero stawia swoje pierwsze kroki na żużlowych torach, dlatego też pojadą w wyścigach w dwuosobowej obsadzie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, z pewnością nie będą żałować - skomentował Cezary Kozanecki, prezes AKŻ Speedway Ostrów.

Organizacja zawodów nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie TŻ Ostrovia, które ufundowało także puchar dla zwycięzcy w grupie Gold.

- Jesteśmy otwarci na żużel amatorski. Przed sezonem nawiązaliśmy współpracę z Amatorskim Klubem Żużlowym Speedway Ostrów. Przeprowadziliśmy kilka wspólnych treningów, a teraz wspólnymi siłami chcemy zorganizować trening punktowany. Amatorzy powalczą o Puchar Zarządu naszego klubu. Będzie to także okazja, aby zobaczyć żużel w nieco innym wydaniu - powiedział Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Dla kibiców udostępniony zostanie sektor na pierwszym łuku, pomiędzy trybuną główną a parkiem maszyn. Organizatorzy rozprowadzać będą także programy w zamian za dowolny datek na szkółkę żużlową. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Lista startowa:

Grupa Gold: 1. Dariusz Karwacki (Bydgoszcz) 2. Adam Kostiuk (Leszno) 3. 4. Tomasz Dutka (Lgiń) 5. 6. Michael Walczak (Kolonia / Niemcy) 7. Mateusz Durkowiak (Brenno) 8. Mateusz Gorzelańczyk (Ostrów) R1. Tymoteusz Picz (Leszno)

Grupa Silver: 9. Tomasz Niedźwiadek (Lublin) 10. Mateusz Kozanecki (Ostrów) 11. Andrzej Wnęk (Kargowa) 12. Wojciech Marciniak (Wołów) 13. Jarosław Wawrzyniak (Ostrów) 14. Bogdan Barteczka (Ostrów) 15. Andrzej Wieczorek (Ostrów) 16. Weronika Burlaga (Gniezno) R2. Cezary Kozanecki (Ostrów)

Harmonogram zawodów: godz. 11.00 - próba toru godz. 11.20 - prezentacja godz. 11.30 - pierwszy bieg

[b]Wstęp wolny.

BiegPole APole BPole CPole D
1Dariusz KarwackiAdam Kostiuk???Tomasz Dutka
2???Michael WalczakMateusz DurkowiakMateusz Gorzelańczyk
3ATomasz NiedźwiadekMateusz Kozanecki
3BAndrzej WnękWojciech Marciniak
4AJarosław WawrzyniakBogdan Barteczka
4BAndrzej WieczorekWeronika Burlaga
5Michael WalczakDariusz KarwackiAdam Kostiuk???
6Mateusz Gorzelańczyk???Tomasz DutkaMateusz Durkowiak
7ABogdan BarteczkaTomasz Niedźwiadek
7BMateusz KozaneckiJarosław Wawrzyniak
8AWeronika BurlagaAndrzej Wnęk
8BWojciech MarciniakAndrzej Wieczorek
9Mateusz Durkowiak???Dariusz Karwacki???
10Adam KostiukTomasz DutkaMateusz GorzelańczykMichael Walczak
11AAndrzej WieczorekJarosław Wawrzyniak
11BTomasz NiedźwiadekAndrzej Wnęk
12AMateusz KozaneckiWojciech Marciniak
12BWeronika BurlagaBogdan Barteczka
13Tomasz DutkaMateusz Gorzelańczyk???Dariusz Karwacki
14???Mateusz DurkowiakMichael WalczakAdam Kostiuk
15AWojciech MarciniakWeronika Burlaga
15BJarosław WawrzyniakTomasz Niedźwiadek
16AAndrzej WnękAndrzej Wieczorek
16BBogdan BarteczkaMateusz Kozanecki

ZOBACZ WIDEO: Żużlowa prognoza pogody na niedzielę

[/b]

Źródło artykułu: