WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nie będzie barażu o prawo startu w PGE Ekstralidze. Fogo Unia Leszno pewna utrzymania

W niedzielę rozegrany zostanie rewanżowy mecz finałowy Nice Polskiej Ligi Żużlowej, w którym Orzeł Łódź zmierzy się z Lokomotivem Daugavpils. Przegrany z tej rywalizacji powinien wziąć udział w barażu o PGE Ekstraligę.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Grzegorz Zengota

W pierwszym spotkaniu Łotysze wygrali 47:43. Jednak według nowego regulaminu licencyjnego nie mają oni prawa awansu do PGE Ekstraligi. W sezonie 2016 nie zostanie rozegrany także mecz barażowy pomiędzy Fogo Unią Leszno a przegranym z finałowego starcia Nice PLŻ.

Zgodnie z nowym regulaminem licencyjnym, baraż nie jest organizowany w przypadku, gdy ma w nim wziąć udział drużyna, która korzysta ze stadionu znajdującego się poza terytorium Polski lub taki zespół zwyciężył w zmaganiach pierwszoligowców. 

Poniżej prezentujemy fragment nowego regulamin przyznawania, odmowy przyznania, pozbawiania licencji uprawniających do udziału we współzawodnictwie sportowym w sporcie żużlowym dla klubów ekstraligi oraz I i II ligi żużlowej.

Pełna treść regulaminu licencyjnego dostępna jest tutaj.

Definicje:

Sezon Licencyjny - sezon rozgrywkowy, na który przyznawana jest Licencja, obejmujący okres od dnia 1 stycznia danego roku kalendarzowego do dnia 31 października danego roku kalendarzowego.

Rok poprzedzający - rok kalendarzowy poprzedzający rozpoczęcie Sezonu Licencyjnego, na który ma zostać lub została przyznana Licencja

Rok Bieżący - rok kalendarzowy, w którym rozpoczyna się i trwa Sezon Licencyjny, na który ma zostać lub została przyznana Licencja.

§ 27.
UZUPEŁNIANIE SKŁADU DRUŻYNOWEGO

(...)

9. Rezygnacja Klubu z udziału w barażu jest równoznaczna z rezygnacją Klubu z prawa ubiegania się o przyznanie Licencji w wyższej klasie Rozgrywek Klubowych PZM.

10. Barażu dotyczącego awansu z DM I Ligi do Ligi Zawodowej, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 i ust. 2 pkt 1 powyżej, nie rozgrywa się w przypadku, gdy:

1) pierwsze miejsce w rozgrywkach DM I Ligi w poprzednim Sezonie Licencyjnym zajmie drużyna Klubu, który na dzień rozpoczęcia poprzedniego Sezonu Licencyjnego rozgrywek DM I Ligi nie wypełniał Kryteriów dotyczących infrastruktury sportowej odnoszących się do lokalizacji Stadionu żużlowego na terytorium Polski (zob. Kryterium I.1) - w takim przypadku prawo do uczestniczenia w Lidze Zawodowej w kolejnym Sezonie Licencyjnym (pod warunkiem uzyskania stosownej Licencji zgodnie z Regulaminem) uzyskują automatycznie: Klub, którego drużyna zajęła w rozgrywkach Ekstraligi siódme miejsce w poprzednim Sezonie Licencyjnym oraz Klub, którego drużyna zajęła w rozgrywkach DM I Ligi drugie miejsce w poprzednim Sezonie Licencyjnym;

2) drugie miejsce w rozgrywkach DM I Ligi w poprzednim Sezonie Licencyjnym zajmie Klub, który na dzień rozpoczęcia poprzedniego Sezonu Licencyjnego rozgrywek DM I Ligi nie wypełniał Kryteriów dotyczących infrastruktury sportowej odnoszących się do lokalizacji Stadionu żużlowego na terytorium Polski (zob. Kryterium I.1) - w takim przypadku prawo do uczestniczenia w rozgrywkach Ligi Zawodowej w kolejnym Sezonie Licencyjnym (pod warunkiem uzyskania stosownej Licencji zgodnie z Regulaminem) uzyskuje automatycznie Klub, którego drużyna zajęła w rozgrywkach Ekstraligi siódme miejsce w poprzednim Sezonie Licencyjnym.

ZOBACZ WIDEO: Żużlowa prognoza pogody na niedzielę


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (328):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • undisputed 0
  najlepszy to ten śmiech połączony z tekstami hahahahahahaahahahahha usmiałem się ale stwierdzę że każdego to może spotkać. My w GW o mało nie spadliśmy w 2015 r.
  Zawsze My polecam...dawno się tak nie ubawiłem
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • szturmowiec 0
  Takie "coś jak wieś Leszno", baranie, ma najbardziej utytułowany klub żużlowym w tym kraju, więc jak nazwiesz pozostałych? Brak słów, to na wpisy takie, jak Twój. Bez odbioru, jełopie.
  krzyzak1233 wstyd i hanba temu krajowi , i takie cos jak wies leszno bedzie w extralidze bez prawa tam pobytu , qrwa co za kraj ,,,,,brak slow
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Grzegorz Grzela 0
  Kocham żużel...ale ta cała farsa z regulaminem i z daugavpilsem, to po prostu władze pzm sobie jaja robią z nas wszystkich...pytam się jak długo to będzie trwało...?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (325)
Pokaż więcej komentarzy (328)
Pokaż więcej komentarzy (328)
Pokaż więcej komentarzy (328)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×