Martin Smolinski mistrzem Niemiec

W sobotni wieczór w Stralsundzie rozegrano finał tegorocznych indywidualnych mistrzostw Niemiec. W turnieju triumfował największy faworyt - Martin Smolinski.

Dawid Cysarz
Martin Smolinski WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Martin Smolinski

Były uczestnik cyklu Grand Prix od początku zmagań spisywał się bardzo dobrze. Ostatecznie zakończył zawody z kompletem punków. Drugą pozycję zajął Kevin Woelbert, który po czwartym miejscu w swoim pierwszym biegu, wygrał wszystkie kolejne wyścigi.

Na trzecim stopniu podium stanął dość niespodziewanie Mathias Schultz, który w biegu dodatkowym okazał się lepszy od Tobiasa Kronera.

18. Mirko Wolter - NS

Bieg po biegu: 1. Busch, Haertel, Moeser, Dilger 2. E. Riss, M. Riss, Maassen, Wassermann 3. Smolinski, Kroner, Schultz, Woelbert 4. Huckenbeck, Fienhage, Deddens, Bartz (w/u) 5. Woelbert, E. Riss, Fienhage, Busch 6. Kroner, Deddens, Maassen, Haertel 7. Huckenbeck, Schultz, M. Riss, Moeser 8. Smolinski, Dilger, Bartz, Wassermann 9. Schultz, Maassen, Bartz, Busch (w/u) 10. Smolinski, Haertel, Mauer, E. Riss (w/2min), Huckenbeck (w/u) 11. Woelbert, Deddens, Wassermann, Moeser 12. Dilger, Kroner, Fienhage, M. Riss (d) 13. Smolinski, Deddens, Busch, M. Riss 14. Haertel, Schultz, Fienhage, Wassermann 15. Kroner, Mauer, E. Riss, Moeser, Bartz (t) 16. Woelbert, Huckenbeck, Maassen, Dilger (d) 17. Busch, Huckenbeck, Kroner, Wassermann 18. Woelbert, Haertel, M. Riss, Bartz 19. Smolinski, Moeser, Fienhage, Maassen 20. Schultz, E. Riss, Deddens, Dilger (d)