WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Czy w 2017 roku będą sędziowskie kontrowersje na szklanym ekranie?

W sezonie 2016 szef sędziów Leszek Demski był stałym gościem Magazynu PGE Ekstraligi w nSport+, gdzie oceniał kontrowersyjne decyzje arbitrów. Po wejściu Marka Wojaczka do GKSŻ to może się zmienić.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Od lewej Robert Wardzała, Leszek Demski, Michał Łopaciński

Czy w rozgrywkach 2017 nadal będziemy mogli oglądać Leszka Demskiego oceniającego w Magazynie PGE Ekstraligi sędziowskie kontrowersje? Telewizja chce, sam zainteresowany również nie widzi problemu. Decyzja należy jednak do Głównej Komisji Sportu Żużlowego, bo to jej podlega Demski i cała komórka sędziowska. Na razie przewodniczący Piotr Szymański mówi, że żadne decyzje nie zapadły. Wejście Marka Wojaczka w skład GKSŻ na pewno nie jest okolicznością sprzyjającą dalszym występom Demskiego. Dotąd Wojaczek mówił o nich krytycznie.

W sprawie sędziowskich kontrowersji środowisko sędziowskie generalnie jest podzielone. Część arbitrów nie ma pretensji o krytyczne uwagi na antenie i jest jak najbardziej za. Są jednak i tacy, którzy postrzegają temat krytycznie. Mówią, że nie tak to powinno wyglądać. Dowodzą, że lepiej by było, gdyby oceniał ich emerytowany sędzia, a nie ich szef. Patrząc z boku nie ulega wątpliwości, że występy Demskiego mają walor edukacyjny. Nikt też już nie może mówić o zamiataniu poważnych błędów i wpadek pod dywan. Z pewnością jest to lepsze od tego, co mieliśmy w poprzednich latach, kiedy o błędach mówili eksperci, a sędziowie mieli zakaz wypowiadania się dla mediów i nie mogli się odnieść do zarzutów.

Tym co może przeszkodzić w przedłużeniu współpracy Demskiego z nc+ jest pojawienie się Wojaczka w GKSŻ. Nie jest on może zdeklarowanym przeciwnikiem ocen sędziowskich decyzji w telewizji, ale z pewnością można go zaliczyć do grupy, która jest zdania, że tym powinien się zajmować, tak jak w magazynie piłkarskim, były sędzia. Ostateczna decyzja będzie należała do przewodniczącego GKSŻ.

Ścienny Kalendarz Żużlowy na 2017 rok już dostępny! Polecamy!

ZOBACZ WIDEO Stanisław Chomski: Zmarzlik ma zadatki na mistrza świata, ale...

Czy w sezonie 2017 Leszek Demski dalej powinien omawiać sędziowskie kontrowersje w Magazynie PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (12):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Remik Banaszkiewicz 0
  Wojaczek i wszystko wiadomo.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • RECON_1 0
  Teraz wojaczek bedzie ocenial innych:)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Marlon 0
  To też, ale ciekawsze pytania to ogólnie ciekawsze odpowiedzi. Ja już od lat pomijam przerwy na równanie toru oglądając zawody w telewizji - bo za każdym razem, gdy trafiam na wywiad, pytania i odpowiedzi są dokładnie te same.
  stalowy holender problem polega na czym innym , zawodnicy lub trenerzy nie moga powiedziec tego co by chcieli , bo zaraz beda na cenzurowanym albo dostana kare, taka to u nas demokracja i wolnosc slowa...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×