Gala lodowa amatorów w Mórce z gościnnym udziałem zawodników Unii Leszno

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: żużel na lodzie
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: żużel na lodzie
zdjęcie autora artykułu

W położonej niedaleko Śremu miejscowości Mórka, w niedzielę odbędzie się kolejny turniej żużla na lodzie z udziałem amatorów. Gościnnie na torze pojawią się także zawodnicy leszczyńskiej Unii.

Zawody będą miały formę czwórmeczu. Gospodarzem imprezy jest drużyna ASŻ Speedway Śrem. Oprócz tego w turnieju wystartują zespoły Old Boys Bydgoszcz, AKS Leszczyńskie Byki oraz amatorzy z Wrocławia.

- Gościnnie pojawią się także zawodnicy Unii Leszno, czyli Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Ponadto do Mórki przyjedzie również Rafał Konopka - powiedział Robert Chudziak, jeden z organizatorów zmagań.

Początek rywalizacji w miejscowości Mórka zaplanowany został na godz. 13.00. Wstęp dla kibiców jest wolny.

Będzie to już trzecia w tym roku gala lodowa z udziałem żużlowców-amatorów. Pierwsza z nich odbyła się 22 stycznia w Mnichowie k. Gniezna. W zawodach tych najlepszy był Przemysław Nowak.

5 lutego w Ociążu rozegrany został natomiast Turniej o Puchar Sołtysa Józefa Marciniaka, który zakończył się triumfem Tomasza Kowalskiego. Oba turnieje cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony kibiców. W Mnichowie zmagania obserwowało blisko 300 widzów, natomiast w Ociążu aż 700.

ZOBACZ WIDEO Show Piotra Zielińskiego, Napoli wygrywa - zobacz skrót meczu z Genoa CFC [ZDJĘCIA ELEVEN]

Źródło artykułu: