Poznaliśmy terminarze Indywidualnych Mistrzostw Australii na 2018 rok

Australijska Federacja Motocyklowa poinformowała o terminach przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw kraju. Najlepszych zawodników w dwóch najważniejszych kategoriach wyłonią turnieje w Gillman i Mildurze.

Tomasz Janiszewski
Sam Masters WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Sam Masters
Rywalizacja wśród seniorów po raz kolejny liczyć będzie cztery rundy. Pierwszą zaplanowano na 6 stycznia w Kurri Kurri, gdzie w tym roku odbyły się ostatnie zawody. Końcowe rozstrzygnięcia poznamy 14 stycznia w Gillman. W tegorocznych mistrzostwach złoty medal po raz pierwszy w karierze wywalczył Sam Masters. Tuż za nim uplasowali się Justin Sedgmen i Davey Watt. Przypomnijmy, że w styczniowych zmaganiach udziału nie wzięli Chris Holder i Jason Doyle.

Medaliści z tego roku, a także zawodnicy z miejsc 4-8 (Troy Batchelor, Max Fricke, Nick Morris, Brady Kurtz, Rohan Tungate) są już pewni udziału w turniejach finałowych w przyszłym roku.

Finał wśród młodzieżowców zaplanowano natomiast na 20 stycznia w Mildurze. W czempionacie w obecnym sezonie zwyciężył Fricke, dla którego był to ostatni występ w tej kategorii. Czterokrotny mistrz Australii do lat 21 w przyszłym roku będzie już seniorem.