WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

W Poznaniu liczą na wrocławski talent. Wyrośnie objawienie ligi?

Działacze Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań wiążą duże nadzieje ze startami 16-letniego Przemysława Liszki. Zdaniem prezesa klubu, wychowanek Betardu Sparty może być wyróżniającym się juniorem w lidze.
Michał Wachowski
Michał Wachowski
/ Przemysław Liszka

Kadra młodzieżowa drużyny z Poznania jest niemal kompletna. Działacze Naturalnej Medycyny PSŻ wypożyczyli z Wrocławia Przemysława Liszkę, a wcześniej pozyskali też wychowanka Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa, Bartosza Tyrasa.

- Słyszę głosy, że pozyskaliśmy juniorów bez doświadczenia, ale nie do końca się z tym zgadzam - mówi Arkadiusz Ładziński, chwaląc dotychczasowe postępy Przemysława Liszki. - Ten zawodnik dopiero w lipcu skończy siedemnaście lat, ale od dwóch lat regularnie jeździ. To prawda, nie startował jeszcze w lidze, ale ma za sobą liczne występy w zawodach młodzieżowych. Jesteśmy spokojni o jego postawę w rozgrywkach PLŻ 2. - dodaje.

Prezes Naturalnej Medycyny PSŻ uważa, że juniorzy poznańskiego zespołu nie będą chłopcami do bicia. - Przemkowi mieliśmy okazję przyglądać się z bliska, bo w ubiegłym roku wraz ze Spartą dużo trenował na torze w Poznaniu. Dobrze się u nas czuje i przeczuwamy, że zarówno on, jak i Bartek Tyras przywiozą w lidze sporo cennych punktów. Podejrzewam, że Przemek Liszka już w tym sezonie może być jednym z czołowych juniorów całej ligi - dodaje Ładziński.

Przed startem rozgrywek poznaniacy będą chcieli pozyskać jeszcze jednego, trzeciego młodzieżowca. Prezes Ładziński nie zdradza na razie jego nazwiska, ale rozmowy w tym temacie są kontynuowane.

ZOBACZ WIDEO Hans Andersen obiecuje że skandalu nie będzie. Z Orłem chce dokończyć dzieła

Czy Przemysław Liszka będzie objawieniem PLŻ 2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Lubię czysty sport. 0
  Pamiętam jeden mecz. Siedzieliśmy na trybunach i przyleciał spóźniony na mecz kibic i pierwsze pytanie jako padło z jego ust: "Stróżyk już leżał? !?"
  Marian Janusz Paździoch Dla takich zawodników klub pokroju PSŻ Poznań jest potrzebny. Mają, gdzie jeździć. Jeszcze tylko Świętochłowice i będzie super! Ciekawe, kto będzie trzecim juniorem? Stawiam na Lisa z Leszna. A Przemkowi i Bartkowi życzę powodzenia i oby stali się ulubieńcami poznańskiej publiczności. Od razu przypomina mnie się taki asior jak Grzesiu Stróżyk (przyszedł z Wrocławia). Początek miał strasznie pechowy: w pierwszych meczach (szczególnie w Poznaniu) co bieg to był upadek. Na dodatek w tym samym miejscu - środek drugiego łuku (tam łuk był dziurawy). Dopiero w połowie sezonu zaczął notować lepsze wyniki i nawet miał rekord toru (w Poznaniu oczywiście, a to było w meczu z Grudziądzem). Niech ta opowiastka stanie się inspiracją dla młodzików PSŻ. Niech żyje PSŻ Poznań! Niech żyje Unia Leszno!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Marian Janusz Paździoch 0
  Dla takich zawodników klub pokroju PSŻ Poznań jest potrzebny. Mają, gdzie jeździć. Jeszcze tylko Świętochłowice i będzie super! Ciekawe, kto będzie trzecim juniorem? Stawiam na Lisa z Leszna. A Przemkowi i Bartkowi życzę powodzenia i oby stali się ulubieńcami poznańskiej publiczności. Od razu przypomina mnie się taki asior jak Grzesiu Stróżyk (przyszedł z Wrocławia). Początek miał strasznie pechowy: w pierwszych meczach (szczególnie w Poznaniu) co bieg to był upadek. Na dodatek w tym samym miejscu - środek drugiego łuku (tam łuk był dziurawy). Dopiero w połowie sezonu zaczął notować lepsze wyniki i nawet miał rekord toru (w Poznaniu oczywiście, a to było w meczu z Grudziądzem). Niech ta opowiastka stanie się inspiracją dla młodzików PSŻ.


  Niech żyje PSŻ Poznań!
  Niech żyje Unia Leszno!

  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • P0ZNANIAK 0
  Panie prezesie, wspomniał pan, że Przemek nie jest bez doświadczenia bo 2 lata jeździł w zawodach młodzieżowych. No tak ma pan rację, ale zawody młodzieżowe to nie liga i nie wiadomo jak poradzi sobie z presją. Chociaż z drugiej strony to w drugiej lidze aż tak dużej presji nie ma jak w wyższych ligach, więc jest nadzieja, że sobie jakoś poradzi. Czy będzie jednym z czołowych zawodników w lidze to się okaże za jakiś czas. Natomiast nie ma wątpliwości co do tego, że liczymy na niego bardziej niż na Bartka, który ma o wiele mniej doświadczenia. Najważniejsze, że Przemek już miał okazję zapoznać się z geometrią naszego toru, ale niestety nawierzchni będzie się musiał uczyć od nowa razem z naszymi pozostałymi zawodnikami.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)