IM Włoch: Franchetti najlepszy. Pech Covattiego i wielkiej nadziei włoskiego żużla

Na torze w Lonigo odbyła się pierwsza runda zmagań o tytuł najlepszego zawodnika we Włoszech. W niej triumfował Guglielmo Franchetti. Niezwyciężony w serii zasadniczej Nicolas Covatti w biegu finałowym został wykluczony.

Przemysław Jany
Moment startu w wyścigu żużlowym WP SportoweFakty / Karol Słomka / Moment startu w wyścigu żużlowym

W sobotę 8 kwietnia na torze w Lonigo zainaugurowano rozgrywki o Indywidualne Mistrzostwo Włoch. Zwycięzcą pierwszej odsłony został Guglielmo Franchetti, który w finale pokonał Michela Castagnę oraz Nicolasa Vicentina. Niepokonany w serii zasadniczej Argentyńczyk startujący z licencją włoską, Nicolas Covatti, został wykluczony. Sporego pecha miał Mattia Lendaruzzi, nowa nadzieja włoskiego speedwaya, w swoim trzecim starcie zaliczył upadek. 18-letni zawodnik z Triestu wycofał się po nim z dalszej rywalizacji.

Bieg po biegu: Biegi kwalifikacyjne: 1. Lenarduzzi, Vicentin, Ivacic, Hillerbrand 2. Covatti, Jacopetti, Helfer, Spiller 3. Carpanese, Manew, Tessari, Milanese 4. Franchetti, Castagna, Christow, Novello 5. Covatti, Franchetti, Hillebrand, Tessari 6. Carpanese, Lenarduzzi, Spiller, Christow (w) 7. Vicentin, Milanese, Helfer, Novello 8. Castagna, Ivacic, Manew, Jacopetti 9. Castagna, Milanese, Spiller (u), Hillebrand (u) 10. Covatti, Manew, Lenarduzzi (u), Menani (w/2min.), Novello (t) 11. Vicentin, Tessari, Christow, Jacopetti 12. Franchetti, Carpanese, Ivacic, Helfer 13. Helfer, Menani (u), Hillebrand (w/u), Manew (ns), Christow (ns) 14. Franchetti, Milanese, Jacopetti, Lenarduzzi (ns) 15. Covatti, Castagna, Vicentin, Carpanese 16. Tessari, Ivacic, Novello, Spiller (u) 17. Carpanese, Hillerbrand, Novello, Jacopetti 18. Tessari, Castagna, Helfer, Lenarduzzi (ns) 19. Vicentin, Franchetti, Manew (ns), Spiller (ns) 20. Covatti, Ivacic, Milanese, Christow (ns)