Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Złamane cztery kręgi, łopatka i przebite płuco. Groźna kontuzja 19-letniego żużlowca

Urazu kręgosłupa oraz płuc nabawił się Michal Tomka w wyniku upadku podczas sobotnich mistrzostw Czech juniorów w Pilznie. Młody żużlowiec ze Słowacji pod koniec tygodnia przejdzie operację.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Materiały prasowe / Martin Mesiarik / Michal Tomka z lewej

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Michal Tomka w swoim pierwszym starcie zanotował upadek z Vaclavem Kvechem. Czech doznał wstrząśnienia mózgu i na tym incydencie również zakończył zawody. Mniej szczęścia miał Słowak, który z podejrzeniem poważnego urazu został odwieziony do szpitala. 

Ostatecznie lekarze stwierdzili u niego złamanie czterech kręgów i łopatki oraz przebite płuco. - Michala czeka operacja w czwartek lub piątek. Jego stan jest stabilny, rusza rękami i nogami oraz może się komunikować. Po operacji kręgosłupa powinno być wszystko dobrze - poinformował starszy brat zawodnika, Vladimir, w rozmowie ze speedwayfakta.cz.

- Chcielibyśmy podziękować wszystkim ludziom, zawodnikom i ich rodzinom z Czech i Słowacji, którzy od rana do wieczora interesowali się stanem Michala i oferowali nam swoją pomoc - powiedział Vladimir Tomka. 

Michal Tomka to 19-letni żużlowiec słowackiego Speedway Club Żarnowica. Na arenie międzynarodowej reprezentuje swój kraj w zawodach rangi mistrzostw świata i Europy. Startuje także w zmaganiach w Czechach. Ostatnio z niezłej strony pokazał się z indywidualnych mistrzostwach Słowacji, gdzie zajął ósme miejsce.

ZOBACZ WIDEO "Tomek jest dobrem narodowym. Jest współczesnym gladiatorem"

Czy śledzisz wyniki turniejów żużlowych w Czechach i na Słowacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwayfakta.cz

Komentarze (11):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×