Drużyna Mikaela Maxa lepsza od Dackarny Malilla. Max Final Race dla Taia Woffindena

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Wojciech Szubartowski / Na zdjęciu: Mikael Max
WP SportoweFakty / Wojciech Szubartowski / Na zdjęciu: Mikael Max

W środę na torze w szwedzkiej Malilli odbył się mecz pożegnalny Mikaela Maxa. W spotkaniu triumfowała drużyna Max Select, która pokonała miejscową Dackarnę 48:36.

Ekipę Mikaela Maxa do triumfu poprowadzili Tai Woffinden i Oliver Berntzon - obydwaj zapisali na swoich kontach po 10 punktów z dwoma bonusami. Z dobrej strony zaprezentował się też Peter Kildemand, który ukończył zawody z dorobkiem ośmiu "oczek".

W szeregach Dackarny Malilla najlepszym jeźdźcem był Fredrik Lindgren, zdobywca ośmiu punktów i dwóch bonusów. Przeciętny występ zaliczył jedyny Polak w stawce - Kacper Gomólski. Reprezentant Zdunek Wybrzeże Gdańsk wystąpił w czterech biegach, w których wywalczył pięć "oczek".

Po meczu rozegrany został bieg "ostatniej szansy" oraz Max Final Race. W wyścigach tych wzięli udział zawodnicy, którzy najlepiej spisywali się w trakcie spotkania. Tę pierwszą gonitwę zwyciężył Oliver Berntzon, natomiast drugi był Anders Thomsen. To właśnie ci żużlowcy zapewnili sobie awans do ostatniej odsłony dnia.

Max Final Race padł łupem Taia Woffindena. Na drugiej lokacie linię mety minął Oliver Berntzon, natomiast trzecim miejscem musiał się zadowolić Anders Thomsen. Czwarta pozycja przypadła Fredrikowi Lindgrenowi.

Dackarna Malilla - 36 1. Anders Thomsen - 6 (1,2,2,1) 2. Kacper Gomólski - 5 (3,1,0,1) 3. Fredrik Lindgren - 8+2 (3,1*,1*,3) 4. Mads Korneliussen - 5 (1,2,2,t) 5. Peter Ljung - 7 (1,3,3,0) 6. Ricky Kling - 3 (d,0,1,2) 7. Joel Kling - 2 (1,0,0,1,0)

Max Select - 48 1. Andreas Jonsson - 2 (2)  2. Jacob Thorssell - 6+1 (0,3,2,1*) 3. Peter Kildemand - 8 (2,1,2,3) 4. Tomas H Jonasson - 6 (0,3,3,0) 5. Tai Woffinden - 10+2 (2*,3,3,2*) 6. Oliver Berntzon - 10+2 (2*,2*,0,1,3,2) 7. Magnus Karlsson - 6 (3,3,0,0,w)