WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Polacy znają już wszystkich rywali. Listy startowe rund kwalifikacyjnych do IMŚJ

W piątek w Pardubicach oraz w sobotę w Eskilstunie i Terenzano rozegrane zostaną rundy kwalifikacyjne do tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Z każdych zawodów przepustkę do finałów wywalczy czterech żużlowców.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Maksym Drabik

Polskę w tych zawodach reprezentować będzie w sumie pięciu zawodników. W Pardubicach o awans powalczą Maksym Drabik i Dominik Kubera, w szwedzkiej Eskilstunie Bartosz Smektała, a na torze "Olimpia" we włoskim Terenzano rywalizować będą Daniel Kaczmarek i Kacper Woryna.

Poza dwunastką żużlowców z kwalifikacji, organizatorzy na finały IMŚJ przyznają trzy stałe "dzikie karty" oraz jedną na każdy z turniejów. Te odbędą się w Poznaniu (23 lipca), Güstrow (8 września) i Pardubicach (29 września).

Pardubice - 19 maja:
1. Kenny Wennerstam (Szwecja)
2. Dmytro Mostowik (Ukraina)
3. Josef Nowak (Czechy)
4. Lukas Fienhage (Niemcy)
5. Brady Kurtz (Australia)
6. Nick Skorja (Słowenia)
7. Maksym Drabik (Polska)
8. Jonas Jeppesen (Dania)
9. Patrik Mikel (Czechy)
10. Dominik Moeser (Niemcy)
11. Cristian Zubillaga (Argentyna)
12. Jan Mihalik (Słowacja)
13. Dominik Kubera (Polska)
14. Patrik Hansen (Dania)
15. Jake Turner (Nowa Zelandia)
16. Zdenek Holub (Czechy)

17. Filip Hajek (Czechy)
18. Pavel Cermak (Czechy)

Początek zawodów: godz. 18:15
Sędzia: Giuseppe Grandi (Włochy)

ZOBACZ WIDEO Pogoda zrobiła rozgardiasz w żużlowym kalendarzu

Eskilstuna - 20 maja:
1. Robert Lambert (Wielka Brytania)
2. Alexander Woentin (Szwecja)
3. Frederik Jakobsen (Dania)
4. Adam Ellis (Wielka Brytania)
5. Dimitri Berge (Francja)
6. Gleb Czugunow (Rosja)
7. Espen Sundvor (Norwegia)
8. Bartosz Smektała (Polska)
9. Joel Kling (Szwecja)
10. Tim Sorensen (Dania)
11. Jooa Partanen (Finlandia)
12. Jewgienij Kostygow (Łotwa)
13. Glenn Moi (Norwegia)
14. Artiom Trofimow (Łotwa)
15. Joel Andersson (Szwecja)
16. Nike Lunna (Finlandia)

17. Johan Jensen (Szwecja)
18. William Bjoerling (Szwecja)

Początek zawodów: godz. 16:00
Sędzia: Pavel Vana (Czechy)

Terenzano - 20 maja:
1. Jack Holder (Australia)
2. Broc Nicol (USA)
3. Gaetan Stella (Francja)
4. Mattia Lenarduzzi (Włochy)
5. Andreas Lyager (Dania)
6. Daniel Kaczmarek (Polska)
7. Mike Jacopetti (Niemcy)
8. Michael Haertel (Niemcy)
9. Lasse Fredriksen (Norwegia)
10. Filip Hjelmland (Szwecja)
11. Eduard Krcmar (Czechy)
12. Max Fricke (Australia)
13. Jordan Dubernard (Francja)
14. Sandro Wassermann (Niemcy)
15. Kacper Woryna (Polska)
16. Josh Bates (Wielka Brytania)

17. Michele Menani (Włochy)

Początek zawodów: godz. 20:15
Sędzia: Piotr Lis

Który turniej jest najmocniej obsadzony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
PZM

Komentarze (7):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • sympatyk żu-żla 0
    Maks ,Dominik ze swej grupy powinni awansować,Kacper,Daniel będą mieli trochę więcej pracy ale są wstanie zakwalifikować się dalej.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • rychu1979r 0
    Z pierwszym się zgadzam w drugim (według mnie najbardziej wyrównany) trzeba zwrócić uwagę na Lamberta i Jacobsena oraz Klinga i Czuganowa a w trzecim mocni mogą być też Lyager Bates. Mam nadzieję że nasi wszyscy awansują pozdro dla kibiców żużla
    Maveral Wydaje się, że z kolejnych turniejów przejść dalej powinni: Pardubice - Drabik, Kubera, Hansen, Kurtz Eskilstuna - Smektała, Berge, Ellis, (chyba) Kostygow Terenzano - Fricke, Woryna, Holder, Kaczmarek/Krcmar
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • obserwator SE 0
    Hejo. Eeee .... coś musiałeś źle policzyć i się delikatnie jeb..ś. Spóbuj jeszcze raz ;)
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (7)