Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wanda - Polonia Bydgoszcz: W Krakowie w końcu pojechała drużyna (noty)

Oceniamy zawodników po meczu Arge Speedway Wanda - Polonia Bydgoszcz (51:39). Wśród gospodarzy znów zabrakło Hougaarda i Klindta, ale obaj mieli tym razem godnych zastępców. Kluczem do pewnej wygranej była wyrównana postawa całego zespołu.
Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Timo Lahti (z prawej) WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Timo Lahti (z prawej)

Noty dla zawodników Arge Speedway Wanda Kraków:

Rasmus Jensen 5. Czwarty mecz w barwach Wandy i kolejny, w którym zalicza progres. W starciu z Polonią bardzo szybki na dystansie, dzięki czemu m.in. w 9. biegu, po kapitalnej gonitwie wydarł zwycięstwo z rąk Kudriaszowa. 

Nikolaj Busk Jakobsen 3. Zawody rozpoczął bardzo obiecująco, ale obniżył loty w drugiej części. W biegu 9. przywiózł jeden punkt na Ajtnerze-Gollobie, lecz ten zrewanżował mu się w wyścigu 11., odbierając "oczko" na ostatniej prostej.

Ernest Koza 5. W pełni zrehabilitował się za bardzo słaby występ sprzed tygodnia. Rozkręcał się z biegu na bieg, będąc niepokonanym przez rywali z Bydgoszczy w trzech ostatnich wyścigach, w których brał udział. Wyrównał swój najlepszy wynik w tym sezonie. 

Claus Vissing 4. Jego zdecydowanie najlepszy występ w barwach krakowskiego zespołu, choć w dwóch biegach tracił swoją pozycję na dystansie. Udowodnił, że może być przydatnym zawodnikiem dla Wandy. Trener Adam Weigel uważa, że wciąż nie jest do końca dopasowany do domowego toru i jest w stanie spisywać się jeszcze lepiej. 

ZOBACZ WIDEO Powrót żużla do stolicy? PZM gotów pomóc

Mateusz Szczepaniak 5. Lider Wandy pełną gębą. Do perfekcji zabrakło jedynie wygranej w ósmym biegu. Zdarzało się, że zostawał na starcie, ale na dystansie był zdecydowanie najszybszym zawodnikiem w tym meczu. Tor w Krakowie zna jak własną kieszeń. 

Szymon Szlauderbach 3. Cztery biegi, cztery punkty, czym spełnił oczekiwania. W wyścigu juniorskim musiał uznać wyższość Orwata, ale później dwukrotnie przekraczał linię mety przed nim. 

Piotr Pióro 2. Pechowo rozpoczął zawody, upadając tuż po starcie w biegu młodzieżowców. Łącznie zdobył dwa punkty - jeden na fatalnym Sitarku, drugi na Szlauderbachu w ostatniej gonitwie dnia. 

Noty dla zawodników Polonii Bydgoszcz:

Andriej Kudriaszow 5. Doskonale zna krakowski owal. Wykorzystał to i był zdecydowanym liderem Polonii. Jedyną wpadkę zaliczył w piątym biegu, kiedy został na starcie i przyjechał na metę jako ostatni. 

Wiktor Kułakow 4. Solidny punkt w zespole bydgoskiej Polonii. Ambitny, waleczny, momentami nawet zbyt agresywny. Dwukrotnie tracił punkty na rzecz piekielnie szybkiego Szczepaniaka, ale woli walki nie można mu odmówić.

Oskar Ajtner-Gollob 3. W przeszłości dobrze radził sobie na torze w Krakowie, ale to nie był jego dzień. Prawie cały dorobek punktowy wywalczył w swoich dwóch pierwszych biegach. Później pogubił się i powiększył go tylko o jedno "oczko". 

Damian Adamczak 1. Fatalny występ tego żużlowca. Trzykrotnie stawał na starcie, dwa razy przyjeżdżał daleko z tyłu, raz został wykluczony za dotknięcie taśmy. Po takim występie może stracić miejsce w składzie Polonii. 

Marcin Jędrzejewski 4. Dobrze wychodził ze startu, ale gubił punkty na trasie. W końcówce zawodów rozkręcił się i przywiózł pięć "oczek", z czego dwa na juniorach Wandy w ostatnim biegu.

Tomasz Orwat 2. Zwyciężył z osamotnionym Szlauderbachem w biegu młodzieżowców, jednak w kolejnych trzech startach nie potrafił nawet nawiązać walki z rywalami.

Patryk Sitarek 1. Przed nim długa droga. W Krakowie jechał bardzo asekuracyjnie, dowożąc jeden punkt w wyścigu juniorskim, dzięki wykluczeniu Piotra Pióro.

Skala ocen:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3- przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy Wanda Kraków awansuje do fazy play-off w sezonie 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×