Kolejarz Opole - Kolejarz Rawicz: Rempała jeździ gorzej niż w I lidze (noty)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Marcin Rempała
WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Marcin Rempała
zdjęcie autora artykułu

Oceniamy zawodników po zaległym meczu 2. Ligi Żużlowej, w którym Stal-Met Kolejarz Opole rozgromił Kolejarz Rawicz 63:27. W drużynie gospodarzy na naprawdę wysokim poziomie pojechało pięciu zawodników. U przyjezdnych zabrakło jasnych punktów.

Noty dla zawodników Stal-Met Kolejarza Opole:

Adrian Gomólski 5-. Pod względem punktowym był to jego najlepszy mecz w tym roku. Dał się pokonać tylko w dwóch wyścigach, a ponieważ rywal nie był zbyt wymagający, to dajemy mu za to mały minus.

Michał Łopaczewski 5. Pomylił się tylko raz. Później ani razu nie oglądał pleców rywali, więc zasłużył na piątkę. Pierwszą w tym sezonie.

Denis Gizatullin 6. Pięć biegów i pięć pewnych zwycięstw. Gizatullin po raz kolejny potwierdził, że jest w tym roku jednym z najlepszych żużlowców w 2. Lidze Żużlowej. W pełni zasłużył na najwyższą notę.

Marcin Rempała 2. Znowu pojechał poniżej możliwości. Co prawda w jednym z wyścigów punkt odebrał mu defekt motocykla, ale i nie jest to poziom, którego się od niego oczekuje. Był kreowany na jednego z liderów drużyny, a ma w tej chwili średnią bieg. o pół punktu gorszą niż rok temu, kiedy jeździł ligę wyżej!

Kevin Woelbert 6. Tak jak w przypadku Gizatullina był to perfekcyjny występ. Ciężko się do czegoś przyczepić.

Jarosław Krzywosz  4+. Najlepszy mecz w sezonie. Nie tylko punktował na juniorach rywali, ale i seniorach. Czyni systematyczne postępy i było to widać w spotkaniu z rawiczanami.

Kamil Kamiński 2. Zdobył dwa punkty na słabym juniorze gości i jeden na rywalu, który nie dojechał do mety. Z pozostałymi zawodnikami nie nawiązywał walki.

Noty dla zawodników Kolejarza Rawicz:

Rafał Konopka 1. "Audi" na jego koncie mówi samo za siebie. Cztery biegi i cztery zera. Konopka jest niezwykle zawziętym zawodnikiem. Mimo późno rozpoczętej kariery nie poddaje się i stara coś osiągnąć w żużlu. To jednak za mało, abyśmy za mecz w Opolu mogli mu wystawić wyższą notę.

Stanisław Mielniczuk 2. Świetnie zaczął zwyciężając wyścig, ale w kolejnych  albo nie dojeżdżał do mety albo przegrywał podwójnie. Nie jest to wynik jakiego oczekuje się po obcokrajowcu.

Josh Bates 2+. Podobna sytuacja co w przypadku Mielniczuka. W miarę wyszły mu dwa pierwsze wyścigi. Jeździł ambitnie, ale nie miało to przełożenia na punkty. Na małe usprawiedliwienie może zasługiwać fakt, iż był to jego debiut w lidze polskiej.

Arkadiusz Pawlak 1. W pierwszym wyścigu wygrał z Rempałą, a potem dowoził same zera. Pawlak znowu zawiódł. Na początku sezonu pokazał, że stać go na lepsze wyniki.

Adam Skórnicki 3. Tak naprawdę wyszedł mu tylko jeden wyścig - ostatni. We wcześniejszych punktował, ale przede wszystkim na młodzieżowcach.

Marek Lutowicz 3. Nie można mieć do niego większych zastrzeżeń. Zrobił swoje, jeździł ambitnie, choć nie miało to dużego przełożenia na punkty zdobywane na przeciwniku.

Dawid Jona 1. Nie nawiązywał walki nawet z juniorami przeciwnika, więc jedynka to jedyna ocena jaką mógł otrzymać.

Skala ocen: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: efektowna sztuczka Arsene'a Wengera

Źródło artykułu: