Barosz Tyburski medalistą Indywidualnych Mistrzostw Europy w klasie 125cc

W czwartek na toruńskiej Motoarenie odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu w klasie 125cc. Dwa pierwsze miejsca zajęli Czesi. Brązowym medalistą został gdańszczanin Bartosz Tyburski.

Michał Gałęzewski
Młodzi zawodnicy Wybrzeża WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Młodzi zawodnicy Wybrzeża

Czwartkowy finał zgromadził na liście startowej aż 24 zawodników z Czech, Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii. Zawodnicy startowali na motocyklach o pojemności 125cc, występowali jednak na torze klasycznym, a nie na minitorze. W każdym wyścigu jechało sześciu zawodników.

W Toruniu pojechało siedmiu Polaków. Zdecydowanie najlepiej spisał się Bartosz Tyburski. Zawodnik Wybrzeża Gdańsk po rundzie zasadniczej miał 14 punktów, tyle samo co Wiktor Przyjemski. W finale gdańszczanin przyjechał na trzeciej pozycji, a bydgoszczanin na piątej. Najlepsi byli Czesi. Niepokonany okazał się Filip Sifalda, drugą lokatę zajął Daniel Klima.

Klasyfikacja:
1. Filip Sifalda (Czechy) - 15 (5,5,5) + 1. miejsce w finale A
2. Daniel Klima (Czechy) - 13 (4,5,4) + 2. miejsce w finale A
3. Bartosz Tyburski (Polska, Wybrzeże Gdańsk) - 14 (4,5,5) + 3. miejsce w finale A
4. Harry Mc Gurk (Wielka Brytania) - 9 (3,1,5) + 1. miejsce w finale B, 4. miejsce w finale A
5. Wiktor Przyjemski (Polska, BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 14 (5,3,4) + 5. miejsce w finale A
6. Erik Bachhuber (Niemcy) - 13 (5,4,4) - 1. miejsce w finale B, 6. miejsce w finale A