Niemcy rewelacją żużlowego turnieju World Games. To pokazuje, że Mistrzostwa Świata Par powinny wrócić

Czwarte miejsce Niemiec podczas turnieju żużlowego World Games we Wrocławiu to jedna z większych niespodzianek. Nasi zachodni sąsiedzi pozostawili w pokonanym polu Rosjan, Duńczyków i Brytyjczyków, a świetne zawody odjechał Kai Huckenbeck.

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Kai Huckenbeck (w niebieskim kasku) WP SportoweFakty / Łukasz Woziński / Kai Huckenbeck (w niebieskim kasku)

Konia z rzędem, temu kto przed rozpoczęciem parowej rywalizacji podczas World Games 2017 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu postawiłby na czwarte miejsce Niemców. - Myślę, że nikt nie spodziewał się, że będziemy aż tak wysoko. Można nas chyba uznać małą rewelacją tych zawodów. Pokonanie Rosjan, Duńczyków i Brytyjczyków to spora sprawa - podkreślał po turnieju Kai Huckenbeck.

Niemiec był pod wrażeniem zawodów we Wrocławiu. - Jak każda impreza w Polsce, także i ta była perfekcyjnie zorganizowana. Stadion wypełnił się kibicami, którzy stworzyli kapitalną atmosferę. Dla naszej dyscypliny sportu to świetna sprawa, że znalazła się na World Games - podkreślał lider niemieckiej ekipy we Wrocławiu.

Żużel w Niemczech stopniowo pnie się w górę. Reprezentanci tego kraju zaznaczają swój udział w IME czy Speedway Best Pairs, a Martin Smolinski startował jeszcze niedawno w Grand Prix. - Takie zawody jak World Games to dla nas okazja do pokazania się szerszej publiczności. Dużo dają nam także turnieje Speedway Best Pairs czy Speedway Euro Championships. Zbieramy w nich cenne doświadczenie, które później procentuje w takich zawodach jak World Games. Jechaliśmy tutaj bardzo młodą ekipą, a jednak sprawiliśmy niespodziankę. Myślę, że niemiecki żużel robi duży krok naprzód, a nasz dobry wynik powinien odbić się dużym echem - wierzy 24-latek.

Huckenbeck uchodzi na nadzieję niemieckiego speedwaya, choć sam spokojnie podchodzi do takich słów. - Zobaczymy, jak potoczy się moja kariera. Staram się jeździć coraz lepiej. Moim ogromnym celem i marzeniem jest oczywiście zakwalifikowanie się do cyklu Grand Prix. Patrzę jednak na to realnie i wiem, że czeka mnie jeszcze dużo pracy, by te sny się ziściły - zaznacza Niemiec.

Turniej parowy World Games pokazał, że potencjalny powrót do rozgrywania Mistrzostw Świata Par byłby strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie więcej nacji mogłoby wystawić swoich reprezentantów niż to ma miejsce w DPŚ. - Jestem jak najbardziej za tym pomysłem. W DPŚ nie stać nas póki co na awans do barażu, nie mówiąc o finale. Gdyby rozgrywano Mistrzostwa Świata Par z powodzeniem możemy ścigać się z najlepszymi, co pokazał sobotni wieczór we Wrocławiu - powiedział Huckenbeck.

ZOBACZ WIDEO Maksym Drabik: Na świętowanie nadejdzie czas po sezonie


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy powinny zostać przywrócone Mistrzostwa Świata Par na żużlu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×