KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wybrzeże - Polonia: Marcin Turowski wygrywał z wielką przewagą. Rywale jechali 100 metrów za nim (noty)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrało z Polonią Bydgoszcz 57:32. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Anders Thomsen. Największym plusem była jednak postawa 18-letniego Marcina Turowskiego.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Marcin Turowski WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Marcin Turowski

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Kacper Gomólski 4. Krajowy lider Zdunek Wybrzeża Gdańsk z pewnością nie pojechał słabo, ale i też nie wybitnie. Przegrał z Wiktorem Kułakowem, a w jego jeździe nie było widać błysku. Słaba Polonia najwyraźniej nie zmobilizowała Gomólskiego.

Hubert Łęgowik 4. Do czternastego biegu lepszy od Gomólskiego. Zawodnik, który w tym sezonie jeździ najmniej spośród wszystkich seniorów Zdunek Wybrzeża Gdańsk zdobył 10 punktów i 2 bonusy. W wyścigu nominowanym był jednak tłem dla rywali.

Renat Gafurow brak oceny. Gafurow jechał z kontuzją i w swoim jedynym wyścigu odczuwał ból łopatki. Słabł w oczach, a na ostatnim łuku upadł po kontakcie z Damianem Adamczakiem. Później zastępowali go juniorzy. 3,5 przejechanego okrążenia to za mało, by można było go oceniać.

Anders Thomsen 5. Duńczyk po raz kolejny pokazał, że jest liderem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Otarł się o komplet, przegrywając jedynie z Marcinem Jędrzejewskim. Jego zwycięstwa były jednak niezwykle pewne. W jego jeździe było widać jakość.

ZOBACZ WIDEO Zobacz na czym polega praca komisarza toru (WIDEO)

Troy Batchelor 4. Podobnie jak inni seniorzy Zdunek Wybrzeża Gdańsk, nie miał wielkiego trudu z wykręceniem dobrego wyniku. Podczas meczu przegrał jednak z Oskarem Ajtnerem-Gollobem. Dodatkowo upadł w 15. biegu w momencie, gdy wychodził na pierwszą pozycję.

Marcin Turowski 5. Po kontuzji Dominika Kossakowskiego, ciężar walki o wynik spoczął na pozostałych juniorach Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Zwycięzcą tej próby może czuć się Marcin Turowski. Potrafił pokonać nie tylko juniorów Polonii, z którymi wygrywał z przewagą 100 metrów, ale i seniorów rywala. Kto wie, może w końcówce sezonu zdobędzie dla swojego zespołu kluczowe punkty?

Aureliusz Bieliński 3. Punktowo z pewnością było nieźle, chociaż Bieliński mógł tego dnia zdobyć przynajmniej dwa "oczka" więcej. Przegrał z Tomaszem Orwatem, a gdy mógł mu się zrewanżować, odczuwał ból i nie wyjechał do powtórki 12. biegu. Ciągle czegoś mu brakuje, by przekonać do siebie kibiców.

Oceny dla zawodników Polonii Bydgoszcz:

Oskar Ajtner-Gollob 3. Nie potrafił się wybić ponad przeciętność. Plus za pokonanie Troya Batchelora.

Marcin Jędrzejewski 4. Wychowanek Polonii spisał się nieźle podczas meczu w Gdańsku. Może żałować dotkniętej taśmy, gdyż mógł w 8. biegu podwyższyć swój wynik. Jako jedyny z bydgoszczan wygrał dwa wyścigi. W bardzo dobrym stylu zwyciężył czternasty bieg i pokonał Andersa Thomsena, co nie udało się innym zawodnikom Polonii.

Damian Adamczak 2. Miał pecha, gdyż został wykluczony po pogoni za Renatem Gafurowem. Następnie upadł jadąc na drugiej pozycji. Straty powetował sobie dopiero w 14. biegu, kiedy zwyciężył podwójnie wraz z Marcinem Jędrzejewskim, przywożąc za plecami Huberta Łęgowika.

Mikołaj Curyło 1. Najsłabszy senior Polonii. Jedyne punkty zdobywał, gdy do mety nie dojeżdżał Adamczak. Na koniec został zastąpiony juniorem.

Wiktor Kułakow 3. Na początku wydawało się, że będzie najtrudniejszym rywalem dla zawodników Zdunek Wybrzeża. Jednak po obiecującym początku przygasł i stąd "trójka" za mecz w Gdańsku.

Tomasz Orwat 2. W wyścigu młodzieżowym miał olbrzymie problemy z motocyklem. W końcu zdobył dwa punkty, przywożąc za swoimi plecami w jednym z biegów Aureliusza Bielińskiego. Dostał dwa punkty za postęp w jeździe, który był widoczny z każdym kolejnym biegiem niedzielnego spotkania.

Mateusz Jagła 1. Najsłabszy zawodnik Polonii Bydgoszcz. Miał problemy z utrzymaniem się na motocyklu i nie było w jego przypadku mowy o walce z rywalami. W Jagłę nie wierzyli chyba nawet jego mechanicy. Gdy zgasł mu motocykl, to musiał wołać o pomoc przez pół minuty. Nikt nie kwapił się z wyjściem z parku maszyn. Ostatecznie sam musiał sobie radzić. Maleńki plus za ambicje.

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Czy Marcin Turowski zasłużył na ocenę 5?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×