Włókniarz nigdy nie wygrał na Motoarenie, ale może pójść w ślady Sparty

Włókniarz Częstochowa do tej pory osiem razy ścigał się na Motoarenie i nigdy nie wygrał. Najczęściej przegrywał wyraźnie. W tym roku w Toruniu podobną passę przerwał już jednak jeden zespół.

Tomasz Janiszewski
Leon Madsen WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Leon Madsen

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa to jeden z siedmiu zespołów, który nigdy nie wygrał na toruńskiej Motoarenie. W latach 2009-2014 Lwy gościły na niej ośmiokrotnie i zawsze przegrywały. Z całej siódemki, do grona której należą także kluby z Bydgoszczy, Gdańska, Gniezna, Grudziądza, Rybnika i Rzeszowa, żaden nie wizytował na nowym toruńskim stadionie tak często. Włókniarz tylko raz też przekroczył liczbę 40 punktów. W półfinale w sezonie 2013 przegrał z Unibaksem 41:49. Średnia punktów zdobytych przez częstochowian od 2009 roku wynosi 36,3.

Gdyby tyle punktów Włókniarz zdobył w niedzielę, oznaczałoby to, że stracił punkt bonusowy (w pierwszym meczu wygrał 52:38), czym znacząco ułatwiłby walkę o utrzymanie Get Well Toruń. Gospodarze przystąpią jednak do starcia z beniaminkiem bez swojego lidera, Grega Hancocka, a także Adriana Miedzińskiego. Sprawia to, że odrobienie strat z Częstochowy będzie najpewniej ponad siły Aniołów, potrzebujących przecież punktów jak tlenu.

W czerwcu już jedna drużyna zdołała przerwać serię niepowodzeń w Toruniu i wygrała na Motoarenie pierwszy raz w historii. Przy dwunastym podejściu dokonała tego Betard Sparta Wrocław. Należy pamiętać, że Lwy są zespołem znacznie niżej notowanym od aktualnego lidera tabeli, dlatego daje im się mniejsze szanse na przełamanie swojej passy porażek.

Ostatnie mecze w Toruniu i ogólny bilans pojedynków:

Sezon Liga Runda Wynik Najlepiej punktujący
2014 Ekstraliga zasadnicza 54:36 Paweł Przedpełski 13+1 - Rune Holta 12
2013 Ekstraliga półfinał 49:41 Tomasz Gollob 15 - Grigorij Łaguta 13+2
2013 Ekstraliga zasadnicza 50:40 Adrian Miedziński 14+2 - Grigorij Łaguta 14
2012 Ekstraliga zasadnicza 60:30 Chris Holder 13 - Mirosław Jabłoński i Daniel Nermark po 9+1
2011 Ekstraliga zasadnicza 52:38 Ryan Sullivan 13+1 - Grigorij Łaguta 9