Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Hans Andersen odpuścił Puchar Nice 1. LŻ. Mogą go spotkać poważne konsekwencje!

Hans Andersen w niedzielę miał wystartować w Pucharze Nice 1. Ligi Żużlowej. Duńczyk do Piły jednak nie przyjechał. Na razie nie jest znany oficjalny powodów jego nieobecności.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Hans Andersen WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Hans Andersen

Według regulaminu ("Zbiór zasad regulujących stosunki pomiędzy zawodnikiem i klubem"), Hans Andersen może usprawiedliwić brak przybycia na zawody jedynie zwolnieniem lekarskim, zgodnym z zasadami zastępstwa zawodnika. Oznacza to, że duński żużlowiec powinien chorować przez co najmniej 15 dni. W przeciwnym razie grozi mu ogromna kara finansowa. Główna Komisja Sportu Żużlowego może nałożyć na zawodnika grzywnę w wysokości 50 tysięcy złotych.

Jeśli Andersen przedstawi takie zwolnienie, to nie wystartuje w meczu półfinałowym Nice 1. Ligi Żużlowej, bowiem w ostatnim czasie brał udział w spotkaniach ligi duńskiej i brytyjskiej (ostatni raz 10 sierpnia w Poole). Pierwsze spotkania fazy play-off Orzeł Łódź rozegra 20 sierpnia na własnym torze z Grupa Azoty Unia Tarnów. 

§ 11a [Puchar Polskiej Ligi Żużlowej]

4. Zawodnik może usprawiedliwić swoją nieobecność na zawodach o Puchar Polskiej Ligi Żużlowej wyłącznie poprzez dostarczenie do PZM zwolnienia lekarskiego. W zakresie wymogów dla zwolnień lekarskich i ustalania długości absencji zawodnika w innych zawodach objętych kontraktem stosuje się odpowiednio przepisy regulaminu DM I ligi dla zawodników zastępowanych.

5. Zawodnik zapłaci PZM karę umowną w wysokości 50.000 zł w przypadku nieobecności na zawodach nieusprawiedliwionej w sposób, o którym mowa w ust. 4. Zapłata kary umownej nie wyłącza odpowiedzialności dyscyplinarnej Zawodnika określonej w Regulaminie Dyscyplinarnym PZM oraz Przepisach Dyscyplinarnych Sportu Żużlowego oraz w Przepisach dyscyplinarnych sportu żużlowego.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody

Czy zawodnicy powinni być karani za lekceważące podejście do Pucharu Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (15):
Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×