Drabik nadal na czele, Smektała tuż za nim. Ścisk w klasyfikacji IMŚJ

Zwycięstwem Bartosza Smektały zakończył się finał IMŚJ w niemieckim Gustrow. Dobry występ w piątek zanotował też Max Fricke. W tej sytuacji w klasyfikacji generalnej mistrzostw zrobiło się niezwykle ciasno.

Łukasz Kuczera
Maksym Drabik WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Maksym Drabik
Za nami dwa turnieje finałowe Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Po zawodach w Poznaniu liderem klasyfikacji generalnej został Maksym Drabik, który w stolicy Wielkopolski zdobył 21 punktów. Dla zawodnika Betard Sparty Wrocław impreza w Gustrow była mniej udana. Nie dość, że wywalczył ledwie 10 "oczek", to w biegu półfinałowym nabawił się kontuzji obojczyka.

Drabik pozostał jednak liderem IMŚJ - ma na swoim koncie 31 punktów. Tuż za nim znajduje się Bartosz Smektała. Junior Fogo Unii Leszno po poznańskim turnieju miał na swoim koncie 15 "oczek". Zawody w Gustrow zakończył z takim samym dorobkiem punktowym. Dlatego obecnie traci do Drabika tylko jedno "oczko".

Szanse na tytuł mistrzowski ma też Max Fricke. Australijczyk, który w ostatnich tygodniach zmagał się z kontuzją kręgów szyjnych, zdobył do tej pory 28 punktów. Jego dorobek mógłby być lepszy, ale podobnie jak w przypadku Drabika, zanotował on upadek w biegu półfinałowym w Gustrow.

Do zakończenia rywalizacji w IMŚJ pozostał jeszcze turniej w Pardubicach. Odbędzie się 29 września.