WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

DMRJ: Wostok Władywostok najlepszą młodzieżową drużyną w Rosji

Zawodnicy Wostoka Władywostok utrzymali przewagę i wywalczyli złoto w Drużynowych Mistrzostwach Rosji Juniorów. Podopieczni Igora Stolariowa zwyciężyli ponadto w finale, który odbył się we wtorek w Togliatti.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Instagram / Paweł Łaguta

Zmagania w ramach DMRJ składały się z trzech turniejów, które odbyły się kolejno w Oktiabrskim, Bałakowie i Togliatti. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawali zawodnicy Wostoka Władywostok.

Podopieczni Igora Stolariowa mieli trzy punkty przewagi nad Mega Ładą Togliatti i powiększyli ją o kolejne sześć "oczek" we wtorkowych zawodach rozgrywanych na Stadionie im. Anatolija Stiepanowa.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Wostoka był jadący z rezerwy Paweł Łaguta. 17-latek zapisał na swoim koncie 12 punktów. 11 "oczek" do dorobku triumfatorów dorzucił Mark Karion.

Wyniki:

I. Wostok Władywostok - 46:
1. Mark Karion - 11 (1,3,3,1,3)
2. Kiriłł Chwan - 4 (1,-,3,-,-)
3. Witalij Kotlar - 7 (2,3,2,-,-)
4. Arsłan Fajzullin - 12 (2,3,3,3,1)
5. Paweł Łaguta - 12 (3,1,2,3,3)

II. Mega Łada Togliatti - 40:
1. Gleb Czugunow - 13 (3,2,2,3,3)
2. Michaił Litwinow - 8 (3,1,2,w,2)
3. Iwan Bolszakow - ns (-,-,-,-,-)
4. Roman Lachbaum - 9 (3,2,1,3,u)
5. Wiaczesław Monachow - 10 (3,1,2,2,2)

III. Turbina Bałakowo - 29:
1. Władimir Bogma - 9 (2,2,1,2,2)
2. Ilja Kuzniecow - ns (-,-,-,-,-)
3. Maksim Sosnow - 7 (1,1,1,2,2)
4. Dmitrij Petrakow - 3 (1,2,0,w,u)
5. Władimir Morozow - 10 (2,1,3,3,1)

IV. GBU STSZ Togliatti - 5:
1. Siemion Zujew - 1 (w,0,d,1,0)
2. Andriej Stiepanow - 0 (0,-,-,-,-)
3. Siergiej Sokołow - 2 (0,0,1,0,1)
4. Denis Beljew - 0 (-,0,0,0,0)
5. Jewgienij Sajdullin - 2 (w,0,0,1,1)

Bieg po biegu:
1. Czugunow, Bogma, Karion, Zujew (w/u)
2. Litwinow, Morozow, Chwan, Stiepanow
3. Monachow, Kotlar, Sosnow, Sokołow
4. Lachbaum, Fajzullin, Petrakow, Sajdullin (w/u)
5. Karion, Lachbaum, Sosnow, Sajdullin
6. Kotlar, Lachbaum, Litwinow, Beljew
7. Fajzullin, Czugunow, Morozow, Sokołow
8. Łaguta, Petrakow, Monachow, Zujew
9. Chwan, Czugunow, Sosnow, Beljew
10. Morozow, Kotlar, Lachbaum, Zujew (d)
11. Karion, Litwinow, Sokołow, Petrakow
12. Fajzullin, Monachow, Bogma, Sajdullin
13. Morozow, Monachow, Karion, Beljew
14. Lachbaum, Bogma, Łaguta, Sokołow
15. Czugunow, Łaguta, Sajdullin, Petrakow (w)
16. Fajzullin, Sosnow, Zujew, Litwinow (w)
17. Łaguta, Monachow, Morozow, Beljew
18. Łaguta, Litwinow, Sajdullin, Petrakow (u)
19. Karion, Sosnow, Sokołow, Lachbaum (u)
20. Czugunow, Bogma, Fajzullin, Zujew

Miejsce Drużyna Punkty
1. Wostok Władywostok +123
2. Mega Łada Togliatti +114
3. Turbina Bałakowo +95
4. GBU STSZ Togliatti +26
ZOBACZ WIDEO Budowa motocykla żużlowego

Czy wygrana Wostoka to zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
vk.com/speedway_russia

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.