Zobacz wyścig decydujący o mistrzostwie Fogo Unii Leszno (wideo)

Dopiero w ostatnim wyścigu rewanżowego spotkania finałowego PGE Ekstraligi rozstrzygnęła się kwestia mistrzostwa Polski. Ostatecznie złote medale wywalczyła Fogo Unia Leszno. Zobacz jeszcze raz bieg najważniejszy bieg tego sezonu.
Dawid Borek
Dawid Borek
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki i Janusz Kołodziej

Jeszcze po 12. wyścigu na prowadzeniu w finałowym dwumeczu była Betard Sparta. Trzy ostatnie gonitwy spotkania we Wrocławiu wzorcowo rozegrała jednak Fogo Unia Leszno. Mistrzostwo Polski Byki przypieczętowały w ostatnim biegu, za sprawą podwójnego triumfu pary Piotr Pawlicki - Janusz Kołodziej.

Cały mecz zakończył się remisem 45:45, a że w pierwszym starciu finałowym Fogo Unia wygrała w Lesznie 49:41, to na szyjach leszczynian zawisły złote medale DMP.

Zobacz jeszcze raz najważniejszy wyścig tego sezonu PGE Ekstraligi.

Czy przed rozpoczęciem play-off spodziewałaś/eś się, że Fogo Unia wywalczy mistrzostwo Polski?