Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Oceniamy Ekantor.pl Falubaz. Jak żyć bez Hampela? Cieślak traci największą gwiazdę (noty)

W sezonie 2017 Ekantor.pl Falubaz nie zdobył medalu, a kilka minut po ostatnim meczu okazało się, że z zespołu odchodzi jeden z jego liderów Jarosław Hampel. Przed zielonogórzanami trudny okres transferowy.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Jarosław Hampel po wygranym biegu WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Jarosław Hampel po wygranym biegu.

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa
Jarosław Hampel 5. Nie mamy żadnych wątpliwości, że zasłużył na taką ocenę. Przed sezonem było mnóstwo obaw o jego formę. Senator Robert Dowhan twierdził, że to materiał na kilka punktów, a nie lidera drużyny. Szybko zaczął zamykać usta tym, którzy go krytykowali. Nie przeszkadzała mu jazda pod trudnymi numerami. Z czasem z zawodnika solidnej drugiej linii stał się najpewniejszym ogniwem w ekipie Marka Cieślaka. Falubaz do finału nie awansował, ale do Hampela w Zielonej Górze nie mogą mieć żadnych pretensji. Najgorsze, że odchodzi, a na rynku wielu takich jak on nie ma.

Jason Doyle 4. Gdyby nie faza play-off, ocena byłaby wyższa. W najważniejszych meczach sezonu Australijczyk zawiódł. To przede wszystkim jego katastrofalna jazda w dwumeczu z Fogo Unią Leszno sprawiła, że zielonogórzanie nie awansowali do finału rozgrywek. W meczu o brąz też nie do końca się popisał. Wypadł nieźle w Gorzowie, ale w rewanżu niewiele pokazał. Poza tym, przez cały rok było widać, że Falubaz nie jest jego priorytetem. Potrafił walczyć z bólem podczas Grand Prix, a dzień później odpuścić mecz w polskiej lidze.

Piotr Protasiewicz 3+. Niezła runda zasadnicza. Cóż jednak z tego. Przyszły najważniejsze mecze, walka o złoto i kapitan niestety znowu obniżył loty. W ubiegłym sezonie też zabrakło jego punktów podczas walki o finał. Największym problemem Protasiewicza nie jest jednak naszym zdaniem nadmierna ambicja, o której mówi trener Marek Cieślak, ale starty. Jeśli ich nie poprawi, to za rok możemy mieć powtórkę.

Patryk Dudek 4. W play-off obok Hampela najpewniejszy punkt drużyny. Lepiej znosił jazdę dla Falubazu po występach w Grand Prix. Pewnie mógł zrobić więcej, ale ostatecznie trudno go obwiniać za to, że drużyna kończy sezon bez medalu. Dobrze, że akurat on ma ważny kontrakt z klubem i nie chce się nigdzie ruszać.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zachęca do ratowania życia

Jacob Thorssell 3. Zdecydowanie lepszy od Andrieja Karpowa. W wielu meczach był bardzo pożyteczny i zdobywał ważne punkty na zawodnikach drugiej linii. Bardzo szybko uczył się PGE Ekstraligi. Jeśli jednak zielonogórzanie za rok chcą się bić o najwyższe cele, to przy słabych juniorach, muszą mieć kogoś lepszego w formacji seniorskiej. Thorssell to materiał na idealnego rezerwowego.

Alex Zgardziński 1+. Było bardzo słabo. Od tego juniora można było wymagać zdecydowanie więcej, bo zdążył już zebrać trochę doświadczeń. Naszym zdaniem nie zrobił żadnego postępu i Falubaz powinien z niego zrezygnować.

Andriej Karpow 2. Kolejny wynalazek Marka Cieślaka. Poprzedni sezon dobry, a ten miał być jeszcze lepszy, bo przecież był bogatszy o ubiegłoroczne doświadczenia. Szybko okazało się jednak, że ma duże problemy. Trener słusznie później z niego zrezygnował, bo Thorssell był zdecydowanie lepszą opcją. Za rok czeka go raczej jazda w pierwszej lidze.

Mateusz Tonder 2. Do niego może należeć przyszłość. W kilku wyścigach pokazał, że ma potencjał. Zapamiętamy przede wszystkim świetną jazdę w play-off z Fogo Unią Leszno, kiedy na własnym torze ograł najlepszy duet juniorski PGE Ekstraligi. Jeśli za rok w Zielonej Górze chcą stawiać na swoich, to Tonder powinien otrzymywać szanse od początku rozgrywek.

Sebastian Niedźwiedź 2. Pechowiec. Falubaz mógł mieć z niego pożytek w fazie play-off. Łapał coraz lepszą formę i był przydatny przede wszystkim w wyścigach młodzieżowych. Na seniorów rywali był ciągle za słaby, ale kilka punktów więcej drużyna mogła dzięki niemu zyskać. Trudno powiedzieć, jaka będzie jego przyszłość. Rozwój tego żużlowca cały czas hamują kontuzje.

Mateusz Burzyński 1. Jeździł mało i słabo. Wiele nauki przed nim. 

Trener Marek Cieślak 4. Ocena przede wszystkim za rundę zasadniczą, którą jego drużyna zakończyła z przytupem i wskoczyła na fotel lidera przed play-off. Podczas meczu we Wrocławiu trener świetnie ustawił drużynę. Wtedy wydawało się, że znalazł optymalne rozwiązania i zbudował formę zespołu przed decydującą rozgrywką. Później wszystko się zawaliło i to powinno skłonić szkoleniowca do głębszych refleksji. Falubaz drugi raz z rzędu przystępuje mocny do walki o medale i nagle z drużyny schodzi powietrze.  

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 2017

Zawodnik Średnia not Mecze Biegi Punkty Bonusy Średnia biegowa
Jarosław Hampel 4,22 18 87 170 10 2,069
Jason Doyle 4,06 17 81 159 9 2,074
Piotr Protasiewicz 4,00 18 90 164 16 2,000
Patryk Dudek 3,94 18 89 155 28 2,056
Jacob Thorssell 3,00 11 40 52 7 1,475
Alex Zgardziński 2,44 18 61 50 8 0,951
niesklasyfikowani
Andriej Karpow 2,38 8 31 27 5 1,032
Mateusz Tonder 1,88 8 21 11 1 0,571
Sebastian Niedźwiedź 1,86 7 18 11 2 0,722
Mateusz Burzyński 1,00 3 8 1 0 0,125

Czy zgadzasz się z ocenami dla zawodników Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14):
Zobacz więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×